Connect with Us

Gola spektakolarë nga Suarez dhe Messi/ Barcelona shkatërron Sevilla-n dhe i afrohet Realit

La Liga

Gola spektakolarë nga Suarez dhe Messi/ Barcelona shkatërron Sevilla-n dhe i afrohet Realit

Publikuar

-

Barcelona ka mundur Sevillan në “Camp Nou” me rezultatin 4-0, për javën e tetë në La Liga.

Katalanasit shënuan 3 gola brenda 8 minutave në pjesën e parë. Serinë e golave e hapi Luis Suarez me një roveshiatë shumë të bukur, në minutën e 27′. 5 minuta më vonë, Vidal shtyn topin në rrjetë pas pasimit të marrë nga Arthur. Në minutën e 35′, Dembele shënon një gol shumë të bukur pas një aksioni të shpejtë vetjak. Pjesa e parë mbyllet me rezultatin 3-0.

Në minutën e 77′, Leo Messi tregon klasin dhe shënon një gol spektakolar nga goditja e dënimit, duke lënë në vend portierin e miqve.

Pas kësaj fitoreje, Barcelona ngjitet në vendin e dytë me 16 pikë, dy më pak se Reali i vendit të parë me 18 pikë.

4 golat e këtij takimi mund t’i ndiqni më poshtë. /CNA.al

https://twitter.com/i/status/1180940848357396482
https://twitter.com/i/status/1180931894780682245
https://twitter.com/i/status/1180930558878199808

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

La Liga

Tifozët duan largimin e tij, trajneri i Barcelonës shkruan historinë

Publikuar

-

Pas pesë golave që Barcelona shënoi mbrëmë kundër Mallorca, klubi katalanas arrin në shifrën e 200 golave nën drejtimin e Ernesto Valverde. Kjo statistikë përfshin golat në të gjitha kompeticionet dhe ndeshjet zyrtare. Valverde është trajneri i tetë në historinë e Barcelonës, i cili arrin këtë shifër. Vendi i parë mbahet nga legjenda Johan Cruyff. […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

E jashtëzakonshme/ 38 vjeç, por shënon 3 gola brenda 20 minutash në La Liga

Publikuar

-

Për disa lojtarë, mosha është thjesht një numër. Ky është rasti edhe i Joaquin Sanchez, legjenda e Real Betis nuk e njeh “plakjen” dhe vazhdon të dhurojë spektakël në fushën e lojës. Në ndeshjen që po luhet në këto momente për javën e 16-të të La Ligës, Betis po fiton 3-2 në fushën e vet […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Është vetëm 32 vjec dhe mund të jetë trajneri i ri i Barcelonës

Publikuar

-

Trajneri i Leipzig, Julian Nagelsmann, ka pranuar se do të dëshironte që një ditë të drejtonte Barcelonën. 32 vjeçari është një nga trajnerët e rinj më të vlerësuar, pas rezultateteve të arrituara me Hoffenheim dhe këtë sezon me Leipzigun. “Unë e kam thënë shumë herë: Barcelona është një qyteti i bukur, një klub i mirë […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Messi futet në lojë, ndryshon renditja në listën e golashënuesve më të mirë

Publikuar

-

Me tre golat e shënuar mbrëmë ndaj Mallorcas, leo messi është futur në zonën e nxehtë të golashënuesve më të mirë të këtij sezoni. Argjentinasi deri tani ka shënuar 12 gola dhe renditet në vendin e pestë, por duhet përmendur fakti që Le ka humbur disa ndeshje këtë sezon në La Liga për shkak të […]

LEXO TE PLOTE