Connect with Us

Harrojeni për pak Inter-Juve/ Video: Luis Suarez çmend tifozët me golin e tij

La Liga

Harrojeni për pak Inter-Juve/ Video: Luis Suarez çmend tifozët me golin e tij

Publikuar

-

Edhe pse vëmendja e pjesës më të madhe të tifozëve, sidomos në Shqipëri, është te Inter Juventus, një tjetër ndeshje e bukur po luhet në “Camp Nou”.

Barcelona po turpëron Sevillan 3-0, pas 35 minutave të para. Serinë e golave e hapi Luis Suarez në minutën e 27′, që dërgoi topin në rrjetë më roveshiatë pas krosimit të dhënë nga Semedo. I gjithë “Camp Nou” në këmbë për të duartrokitur kryeveprën e uruguajanit.

Pesë minuta më vonë, Arturo Vidal shënon golin e dytë, pas asistit të Arthur. Në minutën e 35′ erdhi edhe goli i tretë nga Dembele, francezi shënoi pas një aksioni vetjak shumë të bukur.

Messi e ka nisur këtë takim nga minuta e parë, por deri tani nuk është bërë i “gjallë” pasi po shijon spektaklin e shokëve të tij. /CNA.al

https://twitter.com/i/status/1180929585384448000
https://twitter.com/i/status/1180931734130561024
https://twitter.com/i/status/1180931320593166336

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

La Liga

Ylli i Chelseas flet troç/ E dashuroj Barcelonën, shpresoj të…

Publikuar

-

Chelsea mposhti 2-1 Lille të martën në mbrëmje dhe u kualifikua mes 16 skuadrave më të mirë në Champions League. Pedro la Barcelonën 5 vite më parë për të vijuar karrierën në “Stamford Bridge”. Kontrata me ekipin londinez përfundon në fund të këtij sezoni. 32-vjeçari ofensiv është shumë i lidhur me klubin katalanas dhe ëndërron […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Realit i soset durimi, planifikon të heq qafe blerjen e bujshme të verës

Publikuar

-

Real Madridi e ka kaluar plotësisht periudhën e vështirë të fillimsezonit dhe po bind me lojë e me gola. I vetmi zhgënjim te “Los Blancos” mund të quhet Luka Jovic, sulmuesi serb i blerë për 60 milionë euro në verë dhe që në Madrid shihet si dështim total. Në 291 minuta të luajtura ka shënuar […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Refuzon rinovimin me Bayernin, ylli i madh pret telefonatën e Barcelonës

Publikuar

-

Thiago Alcantara dëshiron të rikthehet në Spanjë. Mesfushori i Bayernit të Mynihut u largua në vitin 2013 nga radhët e Barcelonës për t’u transferuar tek klubi gjerman. Paraqitjet e tij kanë qenë pozitive, duke fituar plot 6 herë titullin kampion në Bundesligë. Me sa duket, Alcantara tashmë kërkon t’i japë lamtumirën Bayernit dhe kërkon të […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Pas eliminimit nga Champions, Barça i bën gjëmën e radhës Interit

Publikuar

-

Lautoro Martinez është duke zhvilluar një sezon spektakolar me fanellën e Interit. Sulmuesi argjentinas arriti të bënte një paraqitje pozitive në aspektin personal kundër Barcelonës edhe pse ekipi i tij u eliminua nga Cahmpion Laegue. Drejtuesit katalanas të cilët nuk e kanë fshehur asnjëherë adhurimin për 22-vjeçarin. Sipas mediave spanjolle Barcelona është e gatshme të […]

LEXO TE PLOTE