Connect with Us

Inter-Juventus, spektakël në “San Siro”/ Mbyllen 45 minutat e para, ja rezultati

Seria A

Inter-Juventus, spektakël në “San Siro”/ Mbyllen 45 minutat e para, ja rezultati

Publikuar

-

Interi dhe Juventusi po na dhurojnë një ndeshje të madhe në “San Siro”. Dy gola të shënuar në pjesën e parë, penallti, gol i anulluar, me pak fjalë një ndeshje që të mban të gozhduar para ekranit.

Bardhezinjtë shënuan që në minutën e 4′, me Paulo Dybala. “La Joya” mori një pasim të artë nga Pjanic dhe me klasin që e karakterizon dërgoi topin në rrjetën e Handanovic.

https://twitter.com/i/status/1180920361501777920

Në minutën e 10′, fati ishte në anën e zikaltërve, pasi Ronaldo goditi tranversën dhe rezultati mund të kishte shkuar 0-2.

https://twitter.com/i/status/1180920459589754880

Në minutën e 17′, një top i hedhur në zonë nga Barella, preket me dorë nga Matthijs de Ligt në dyluftim e sipër me Lautaro Martinez.

https://twitter.com/i/status/1180922561523261447

Edhe pse pati kontestime nga ana e Juventusit, arbitri i ndeshjes akordoi penallti pasi mori edhe konfirmimin nga VAR-i. Lautaro dërgon topin në rrjetë dhe barazon shifrat.

Në minutën e 33′, Interi detyrohet të bëjë një zëvendësim të detyruar, Stefano Sensi largohet i dëmtuar dhe vendin e tij e zë Vecino.

Në minutën e 42′, Cristiano Ronaldo dërgon topin në rrjetë pas asistit të Dybala, por goli anulohet për pozion jashtë loje të argjentinasit.

Pjesa e parë mbyllet në barazim 1-1 dhe shpresojmë që pjesa e dytë të jetë po kaq e bukur sa e para. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: