Inter-Juventus/ Video: Ja momenti kur plasi sherri

-

Pjesa e parë mes Interit dhe Juventusit u mbyll në barazim 1-1. Cristiano Ronaldo shënoi në minutën e 42′, por goli i portugezit u anulua për pozicion jashtë loje të Paulo Dybala.

Para se të mbyllej pjesa e parë, Dybala pretendoi për një ndërhyrje të gabuar nga Diego Godin dhe kërkoi penallti, kjo gjë ka acaruar shumë zikaltrit të cilët janë përplasur me Dybala kur po i drejtoheshin dhomave të zhveshjes.

Futbollistët e Interit e akuzuan Dybalan si simulues, gjë që solli dhe përplasjen mes dy ekipeve. Pas ndërhyrjes së trajnerëve, arbitrave dhe pjesës tjetër të stafit u qetësua situata. /CNA.al

Leave a Reply

Modelja shqiptare e “Play Boy” i befason të gjithë, zbulon skuadrën e zemrës

-

Modelja shqiptare Delfina Aziri ka realizuar një tjetër set fotografik mjaft “të nxehtë”, duke tërhequr vëmendjen e miliona fansave nëpër botë. Bukuroshja që është bërë pjesë edhe e revistës së famshme “Play Boy”, ka zbuluar se është një tifoze e Fiorentinës, të cilën e ka ndjekur edhe në stadium, në disa raste.

VIDEO/ Tërbohen tifozët e Juventusit, Ronaldo puth në buzë argjentinasin Dybala

-

Juventusi mposhti me rezultatin 2-1 Parmën ditën e djeshme, në një ndeshje që ishte më e vështirë nga sa mendohej për bardhezinjtë.  Protagonisti kryesor në këtë ndeshje, ishte padyshim, Kristiano Ronaldo, i cili realizoi plot dy herë për ekipin e tij, duke i dhënë një fitore të rëndësishme, që e çon +4 nga Interi i […]

Me një Ronaldo në super formë, Juventusi fiton pa probleme ndaj Parmës/ Fillon shkëputja nga Interi

-

Juventusi ka mposhtur Parmën 2-1 në “Allianz Stadium” për javën e 20-të të Serisë A. Protagonisti kryesor i këtij takimi ishte Cristiano Ronaldo, i cili e ka nisur vitin 2020 në mënyrën më të mirë të mundshme. Goli i parë i takimit u shënua në minutën 43-të, Ronaldo gjuan fort brenda zone, topi deviojet nga […]