Connect with Us

Ishte katastrofë/ Shkarkohet trajneri i njohur i klubit të madh të Serisë A

Seria A

Ishte katastrofë/ Shkarkohet trajneri i njohur i klubit të madh të Serisë A

Publikuar

-

Aventura e Eusebio Di Francesco te Sampdoria ka zgjatur vetëm 7 javë. Ish-trajneri i Romës mori drejtimin e klubit të njohur gjatë kësaj vere, por është shkarkuar pas rezultatëve shumë të doëbta. Në 7 javët e para të Serie A, Sampdoria ka marrë vetëm 1 fitore dhe 6 humbje.

Presidentit Massimo Ferrero i ka sosur durimi dhe pas humbjes së fundit 2-0 ndaj Veronës, ka vendosur t’i japë duart trajnerit të njohur.

Emri që përflitet më shumë për të marrë drejtimin e Sampdorias është ish-trajneri i Lazios dhe i Interit, Stefano Pioli. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Seria A

Champions League: Buffon bëhet pjesë e historisë, i afrohet rekordit të paprekshëm

Publikuar

-

Në transfertën ndaj Leverkusen në ndeshjen e fundit për fazën e grupeve në Champions League, Sarri ia ka besuar portën Gigi Buffonit. Portieri legjendar i “Zonjës” është futbollisti i dytë më i vjetër që luan në historinë e Champions League, plot 41 vjeç e 317 ditë. Vendi i parë që duket se është i paprekshëm […]

LEXO TE PLOTE
" "

Premier Liga

Champions League: Atalanta e Gjimshitit bën mrekullinë, City poker golash

Publikuar

-

Është e pabesueshme ajo që ka ndodhur në Grupin C në Champions League. Atalanta e nisi mbrëmjen e sotme në vend të fundit të këtij grupi, por në mënyrë të mrekullueshme, ia ka dalë të kualifikohet si e dyta në grup. Dinamo Zagreb, skuadra favorite për të vazhduar rrugëtimin në Champions së bashku me Manchester […]

LEXO TE PLOTE
" "

Premier Liga

Ronaldos do t’i ikë mendja/ Klubi anglez tallet keq me portugezin

Publikuar

-

Goli i Cesar Azpilicueta në fitoren 2-1 të Chelsea ndaj Lille, që i dha kualifikimin “Bluve” në 1/8 e finaleve të Champions League, ishte i dyti personal për mbrojtësin spanjoll në këtë edicion. Kjo statistikë u përdor nga klubi londinez për të lavdëruar kapitenin e ekipit, por në të njëjtën kohë edhe për t’u tallur […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Zyrtare: Hysaj dhe Napoli me trajner të ri

Publikuar

-

Tani është zyrtare: Gennaro Gattuso është trajneri i ri i Napolit. Mbrëmë, presidenti Di Laurentiis shkarkoi trajnerin Carlo Ancelotti dhe ka vendosur të ulë në pankinë ish-trajnerin e Milanit. Gatusso ka nënshkruar për 18 muaj raportojnë mediet italiane, si dhe do të përfitojë plot 3.5 milionë euro në sezon, një rritje e konsiderueshme nga paga […]

LEXO TE PLOTE