Connect with Us

Man. City është me fat që e ka/ Ylli brazilian përdor kokën për të mos lejuar topin të hyjë në rrjetë

Premier Liga

Man. City është me fat që e ka/ Ylli brazilian përdor kokën për të mos lejuar topin të hyjë në rrjetë

Publikuar

-

Man. City po vuan shumë ndaj Wolves në “Etihad” për javën e tetë të Premier League. Aktualisht është minuta e 68′ dhe rezultati vazhdon të jetë 0-0.

Në pjesën e parë, miqtë patën një mundësi të artë për të kaluar në avantazh, por Fernandinho bëri gjithçka që topi të mos përfundontë në rrjetë.

Fillimisht braziliani zgjati këmbën për të ndalur goditjen e Jimenez dhe më pas përdori kokën për të mos lejuar topin e goditur nga Cutronte që të shkonte në rrjetë.

I gjithë stadiumi duartrokiti brazilianin për shpirtin e tij të jashtëzakonshëm dhe grintën që e karakterizon si lojtar. /CNA.al

https://twitter.com/i/status/1180844172825255937

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Frikë e madhe nga coronavirusi, klubi i njohur anglez iu ndalon rreptësisht lojtarëve të bëjnë këtë gjë

Publikuar

-

Coronavirus po i tmerron të gjithë, me virusin e tmerrshëm që ka shkaktuar mijëra viktima në Kinë, ndërsa në Europë vendi më i prekur është Italia, me mbi 650 raste dhe 17 viktima. Frika i ka kapluar të gjithë, teksa në Angli, klubi i Newcastle ka marrë edhe masa. Sipas lajmeve të fundit, trajneri Steve […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Europa League: Befasi në Londër, Olympiakos trondit Arsenalin (video)

Publikuar

-

Olympiacos befason Arsenalin. Grekët kanë zhbllokuar ndeshjen në minutën e 53-të, duke reaguar pas humbjes 0-1 në Greqi. Valbuena krosoi nga këndorja dhe mbrojtësi Cisse goditi fort me kokë, duke lënë të shtangur në vend portierin Leno. “Topçinjtë” duhet të reagojnë për të shmangur shtesat, teksa një tjetër gol i miqve do të ishte fatal […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Gjyqtari i mohoi supergolin me roveshatë, Broja dhuron spektakël me Chelsean

Publikuar

-

Nga

Armando Broja nuk ndalet së shënuari te Chelsea. Sulmuesi shqiptar është kthyer në një gjahtar goli te moshat e bluve të Londrës, ndërsa këtë herë ka gjetur rrjetën me 18-vjeçarët. Chelsea U18 po luan çerekfinalen e FA Cup kundër Millwall, ku udhëheq që prej minutës së 63-të falë golit të lojtarit kuqezi. Armando Broja ka […]

LEXO TE PLOTE