Connect with Us

Man. United mundet edhe nga “Qymyrxhinjtë”/ Nuk do ta besoni se në cilin vend kanë përfunduar “Djajtë e Kuq”

Premier Liga

Man. United mundet edhe nga “Qymyrxhinjtë”/ Nuk do ta besoni se në cilin vend kanë përfunduar “Djajtë e Kuq”

Publikuar

-

Manchester United vazhdon tatëpjetën në Premier League. “Djajtë e Kuq” u mundën 1-0 nga Newcastle, në ndeshjen e luajtur në “St. James Park”.

Goli i vetëm i takimit u shënua në minutën e 72′, nga Longstaff, i cili dërgoi topin në rrjetën e De Geas pas një goditjeje të bukur jashtë zone.

https://www.youtube.com/watch?v=fBtbg0-eCVQ

Të mendosh që ky lojtar u kërkua me ngulm gjatë gjithë verës nga “Djajtë”, por dy klubet nuk gjetën gjuhën e përbashkët.

Pas 8 javëve, Man. United renditet në vendin e 12 me 9 pikë, si rrallëherë në historinë e këtij klubi. Ole Gunnar Solskajer i ka orët e numëruara dhe nuk përjashtohet shkarkimi i tij gjatë këtyre ditëve.

Ndërsa “Qymyrxhinjtë” renditen në vendin e 16 me tetë pikë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Frikë e madhe nga coronavirusi, klubi i njohur anglez iu ndalon rreptësisht lojtarëve të bëjnë këtë gjë

Publikuar

-

Coronavirus po i tmerron të gjithë, me virusin e tmerrshëm që ka shkaktuar mijëra viktima në Kinë, ndërsa në Europë vendi më i prekur është Italia, me mbi 650 raste dhe 17 viktima. Frika i ka kapluar të gjithë, teksa në Angli, klubi i Newcastle ka marrë edhe masa. Sipas lajmeve të fundit, trajneri Steve […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Europa League: Befasi në Londër, Olympiakos trondit Arsenalin (video)

Publikuar

-

Olympiacos befason Arsenalin. Grekët kanë zhbllokuar ndeshjen në minutën e 53-të, duke reaguar pas humbjes 0-1 në Greqi. Valbuena krosoi nga këndorja dhe mbrojtësi Cisse goditi fort me kokë, duke lënë të shtangur në vend portierin Leno. “Topçinjtë” duhet të reagojnë për të shmangur shtesat, teksa një tjetër gol i miqve do të ishte fatal […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Gjyqtari i mohoi supergolin me roveshatë, Broja dhuron spektakël me Chelsean

Publikuar

-

Nga

Armando Broja nuk ndalet së shënuari te Chelsea. Sulmuesi shqiptar është kthyer në një gjahtar goli te moshat e bluve të Londrës, ndërsa këtë herë ka gjetur rrjetën me 18-vjeçarët. Chelsea U18 po luan çerekfinalen e FA Cup kundër Millwall, ku udhëheq që prej minutës së 63-të falë golit të lojtarit kuqezi. Armando Broja ka […]

LEXO TE PLOTE