Connect with Us

Mori fitoren e parë me ekipin e ri/ Video: Maradona i “vë flakën” dhomës së zhveshjes

Sport

Mori fitoren e parë me ekipin e ri/ Video: Maradona i “vë flakën” dhomës së zhveshjes

Publikuar

-

Vjen më në fund fitorja e parë e Gimnasias, nën drejtimin e Diego Armando Maradonës. Pas 7 humbjeve radhazi, 3 me El Pide de Oron trajner, skuadra e provincës së Buneos Airesit, La Plata, iu imponua me rezultatin 4-2 Godoy Cruz.

Maradona u prit si hero nga tifozët kundërshtar, të cilët i kishin dedikuar edhe një banderolë (figura e tij shfaqej në krah të Messit dhe Papës me mbishkrimin: heronjtë kombëtare), ndërsa në përfundim të sfidës e festoi fitoren me një kërcim të veçantë në dhomat e zhveshjes.

Qoftë ky suksesi i parë, pasi Maradona premton spektakël javë pas jave me mënyrën e festimit!

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: