Connect with Us

Mundi Kukësin, Jonuz i habit të gjithë me deklaratën e tij

Sport

Mundi Kukësin, Jonuz i habit të gjithë me deklaratën e tij

Publikuar

-

Trajneri i Vllaznisë, Mirsad Jonuz, u shpreh i kënaqur për 3 pikët ndaj Kukësit në Elbasan, ndërkohë që pranoi sërish se duhet punë me shkodranët.

Në mikrofonin e “Supersport” pas ndeshjes, Jonuz u shpreh në të ardhmen, duhet të stabilizojë akoma më shumë ekipin dhe të mos bëhet konfuz e të humbë topin.

A ishte kjo fitorja më e rëndësishme në këtë kampionat?

Ishte ndeshje shumë e vështirë. I përgëzoj lojtarët e mi. E kam parë Kukësin disa herë, dhe e di si luajnë ata. Kanë sulmues shumë të mirë, dhe qendra të mira. U desh të luanim afër sot dhe në kundërsulm.

U shqetësuat kur u barazua ndeshja?

Pjesën e parë, ishte goxha barazim. Bëmë një gol, por ata bënë më shumë presion. Futën të gjithë lojtarët në sulm. Gavazajn dhe Shkurtajn, e di që janë të mirë. Hera e parë që sot futa 3 stopera për t’i ndaluar. Pasi pësuam, ishte shumë e rrezikshme, por futbolli të jep 2-3 raste, dhe jam i lumtur që shënuam edhe të dytin. Lojtarët po punojnë fort, dhe sot futa lojtarë të rinj, Godfrein. Gligorov u dëmtua, dhe ndërrova edhe pozicionin e Likës. Është një sulmues i mirë, që shënon, dhe finalja ishte që fituam ne. Ishte një ndeshje shumë e vështirë për ne. Por, në kampionatin shqiptar pothuajse të gjitha janë në një nivel. Nëse humb një ndeshje, bie poshtë në klasifikim. Me një fitore, shkon sipër. Deri në nëntor, të gjitha skuadrat do kenë vendin që meritojnë.

Jeni në vend të parë, a keni të drejtë të shpresoni për më shumë?

Vllaznia ka ndërtuar një skuadër të fortë. Tani e shoh që kemi humbur 2 pikë me Luftëtarin, kemi bërë gabim. Në të ardhmen mund t’i duam. Ekipi është i ri, por duhet të punojmë fort. Tani, me Partizanin do ketë edhe shumë tifozë. Kemi 15 ditë pushim, dhe të punojmë fort. Vllaznia është e rëndësishme që të luajë qetë, dhe të stabilizohemi. Sot, shumë herë ishim konfuz dhe humbnim topin. Këto janë problemet që do rikuperohen.

Si do reagoni kur të kërkoni fitoren, dhe të jeni në disavantazh?

Për shumë vite, ka pasur probleme, dhe ka rënë edhe nga kategoria. Tani situata është më e mirë. Kemi një gjendje psikologjike më të mirë tani, dhe problemet më të mëdha janë larguar. Plani im është që të stabilizohemi. Nuk dua të flas për objektiva të tjera.

Është puna juaj që gjendeni këtu tani?

Kjo është pyetje e vështirë për mua. Unë dua të them që do vazhdoj punën, dhe ndeshje pas ndeshje, do shohim sërish. Kemi shumë ndeshje për të arritur deri në fund.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: