Connect with Us

Plas “lufta”/ Bayerni nuk e lejon yllin e madh të luajë me Francën

BundesLiga

Plas “lufta”/ Bayerni nuk e lejon yllin e madh të luajë me Francën

Publikuar

-

Bayern Munich ka reaguar ashpër pas vendimit të trajnerit të Francës, Didier Deschamps, për të grumbulluar për dy ndeshjet e radhës eliminatore Lucas Hernandez. Mbrojtësi 23-vjeçar është i dëmtuar dhe ka munguar në dy ndeshjet e fundit për Bayernin, por kjo nuk e ka penguar Federatën franceze ta ftojë në ekipin kombëtar.

Bayerni ka reaguar përmes drejtorit sportiv, Hasan Salihamidzic, i cili u shpreh “Hernandez është i dëmtuar dhe duhet të kurohet. Ka një problem në gju. Do të informojmë kombëtaren e Francës së ai do të kurohet nga mjekët tanë”.

Deri tani nuk ka një reagim nga ana e Francës, pas këtij qëndrimi publik të bavarezëve. /CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

BundesLiga

Kovac bën “prapakthehu”/ Gabova me deklaratën për Muller

Publikuar

-

Para ndeshjes së fundit të Bayern në Bundesligë kundër Hoffenheim, trajneri Kovac bëri një deklaratë të fortë për një nga yjet e ekipit, që shkaktoi mjaft pakënaqësi. “Kur të kemi mungesa, Thomas Muller do të ketë shanset e tij për t’u aktivizuar”, tha trajneri kroat. Menjëherë pas kësaj deklarate doli lajmi ku Thomas Muller do […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Kampioni i botës këshillon Bayernin/ Hiq dorë nga ai lojtar

Publikuar

-

Lothar Matthaus, kampioni i botës me Gjermaninë në vitin 1990 dhe ish-kapiten i Bayernit, në një prononcim për “Sportr1”, iu ka bërë thirrje drejtuesve të klubit bavarez të heqin dorë nga ideja e transferimit të Christian Eriksen. Danezi është në muajt e fundit të kontratës me Tottenham dhe nuk ka pranuar të rinovojë më, ndaj […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Ylli i Bayern e thotë troç/ “Nuk do të luaj kurrë për Real Madridin”

Publikuar

-

Bayern Munich pagoi plot 80 milionë euro tek Atletico Madrid për kartonin e Lucas Hernandez. Kampioni i botës ka bindur në ndeshjet e tij të para me bavarezët, duke u kthyer në një titullar të padiskutueshëm. Në një intervistë për “France Football”, kampioni i botës ka zbuluar se përveç Bayernit, edhe Real Madridi ka shfaqur […]

LEXO TE PLOTE