Connect with Us

Ribery në hije, futbollisti serb dhe VAR-i i japin fitoren e madhe Fiorentinës

Seria A

Ribery në hije, futbollisti serb dhe VAR-i i japin fitoren e madhe Fiorentinës

Publikuar

-

Fiorentina ka marrë fitoren e tretë rresht në Serie A, pasi mundi 1-0 Udinesen në “Artemio Franchi”. Një fitore e vuajtur për klubin vjollcë, por edhe me shumë fat. Goli i vetëm i takimit u shënua nga serbi Nikola Milenkovic në minutën e 72′, i cili dërgoi topin me kokë pas një goditjeje këndi.

Fati i ndeshjes mund të ishte ndryshe, nëse VAR-i nuk do të kishte anuluar e golin e shënuar nga Nestorovski për Udinesen në pjesën e parë, me arsyetimin se topi ishte prekur me dorë nga futbollistët miq.

Franck Ribery luajti për 80 minuta, por ishte në hije gjatë gjithë kohës, nuk arriti të bënte diferencën në fushë siç ndodhi javën e kaluar kundër Milanit. Pas krizës së javëve të para, ekipi i drejtuar nga Vicenzo Montella duket se ka gjetur rrugën e duhur dhe tani renditet në vendin e 6 me 11 pikë, ndërsa Udinese në vendin e 14 me 7 pikë. /CNA.al

https://www.youtube.com/watch?v=BfpmHg-4hSE

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Juve-Inter, frikë nga coronavirus/ Ky është vendimi i fundit i zikaltërve

Publikuar

-

Juventus-Inter është kryendeshja e kësaj jave të Serie A, por kjo sfidë ka kaluar në plan të dytë dhe shkaku është Coronavirus. Virusi i tmerrshëm ka pushtuar Italinë, ku janë paraqitur mbi 650 raste, ndërsa 17 janë viktima. Për shkak të Coronavirusit, ndeshja do të luhet pa praninë e tifozëve, ndërsa së fundmi është marrë […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Video e javës/ Tifozi kinez ngrihet mes stadiumit në Champions League dhe bërtet “Nuk kam koronavirus…”

Publikuar

-

Koronavirusi ka pushtuar edhe Italinë dhe ka përhapur panik në mbarë botën. Shumë persona janë infektuar prej tij e madje janë shënuar edhe viktima. Ndeshjet e Serie A do të luhen me dyer të mbyllura, ndërsa në dyshim ishte edhe dueli i mesjavës mes Napolit dhe Barcelonës për Champions League. Megjithatë takimi është laujtur në […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Frikë nga coronavirus, Milani gëzon tifozët me gjestin fantastik

Publikuar

-

Frika nga Coronavirusi bëri që disa nga ndeshjet e kësaj jave në Serie A të zhvillohen pa tifozë. Një ndër duelet në fjalë është edhe Milan-Genoa e cila do të luhet ditën e dielë në orën 12:30 në stadiumin “San Siro”. Në fakt të shumë kanë qenë ata që kanë abonime vjetore dhe interesimi për […]

LEXO TE PLOTE