Connect with Us

Super ndeshje në “San Siro”/ Juventusi fiton ndaj Interit dhe merr vendin e parë

Seria A

Super ndeshje në “San Siro”/ Juventusi fiton ndaj Interit dhe merr vendin e parë

Publikuar

-

Derbi i Italisë, Inter-Juventus i luajtur në “San Siro” nuk zhgënjeu aspak dhe na dhuroi një ndeshje spektakolare ku pati penallti, gol të anulluar nga VAR-i, polemika, grintë dhe emocione nga minuta e parë deri në fund.

Fati i buzëqeshi Juventusit, që në fund fitoi 1-2. Zikaltrit pas 6 fitoreve rresht pësojnë humbjen e parë për këtë sezon, ndërsa bardhezinjtë dalin me 3 pikë të arta nga ky takim.

Në minutën e 4′, Paulo Dybala zhbllokoi rezultatin duke dërguar topin në rrjetë pas një pasimi fantastik të Pjanic.

https://www.youtube.com/watch?v=jz5daNuYKvk

Në minutën e 8′, zikaltrit patën fat, pasi goditja e fortë e Ronaldos u ndal vetëm nga tranversa.

https://www.youtube.com/watch?v=rLW0PTwyyik

Në minutën e 17′, Barella kroson një top në zonë dhe gjatë dyluftimit mes Lautaro Martinez dhe Matthijs de Ligt, holandezi prek topin më dorë. Arbitri pasi merr konfirmimin edhe nga VAR-i, akordon penallti. Martinez shënon nga pika e bardhë dhe barazon shifrat 1-1.

https://www.youtube.com/watch?v=ozQ7T1hp5oI

Në minutën e 32′ një nga më të mirët në fushë për Interin, Stefano Sensi, largohet i dëmtuar dhe vendin e tij e zë Matías Vecino.

Në minutën e 42′, Ronaldo shënon një gol të bukur, por anulohet nga VAR-i, sepse Dybala ishte në pozicion jashtë loje.

Në fund të pjesës së parë, kur lojtarët po i drejtoheshin dhomave të zhveshjes pati një sherr të madh mes tyre ku u desh ndërhyrja e arbitrave dhe trajnerëve të dy ekipeve për të qetësuar situatën.

https://twitter.com/i/status/1180930581997215752

Rasti i parë i rrezikshëm në pjesën e dytë shënohet në minutën e 68′, ku goditja e Vecino devijohet nga De Ligt dhe prek pjesën e jashtëme të shtyllës.

Në minutën e 80′, Gonzalo Higuain, një makth i vjetër i zikaltërve, shënon golin e dytë për Juventusin, pas një aksioni model të bardhezinjve.

https://twitter.com/i/status/1180944071923310592

Shifrat nuk ndryshojnë deri në fund. Juventusi fiton ndaj rivalit kryesor për titull dhe merr vendin e parë me 19 pikë, ndërsa Interi renditet i dyti me një pikë më pak.

Renditja në Serie A, pas 7 javëve është si më poshtë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: