Connect with Us

E bujshme/ Ernest Gjoka te Shkëndija e Tetovës?

Sport

E bujshme/ Ernest Gjoka te Shkëndija e Tetovës?

Publikuar

-

Ernest Gjoka, trajneri i njohur në Shqipëri, duket se do të rikthehet në detyrën për të drejtuar një ekip. Këtë herë jo në Superiore, por në Maqedoninë e Veriut.

Zërat e fundit e dërgojnë te Shkëndija e Tetovës. Bëhet fjalë për ekipin që ka shërbyer si krenari për shqiptarët në vitet e fundit me arritjet, pavarësisht se ka zhgënjyer së në nisjen e këtij sezoni në Europë duke u eliminuar në turet e para si në “Champions League” dhe “Europa League”.

Mesohet se akordi është arritur dhe pritet që zyrtarizimi të bëhet ditën e nesërme, me Gjokën që shihet si zëvendësuesi i Qatip Osmanit. /Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

“Tirana nuk vodhi asgjë, penalltitë ishin të dyja”, tifozët japin verdiktin e tyre për derbin Tirana-Partizani

Publikuar

-

Nga

Tirana ka fituar sot 5-1 derbin e kryeqytetit, duke shpartalluar në ç’do aspekt Partizanin. Pas ndeshjes, kanë plasur polemikat se arbitri ka favorizuar Tiranës, sidomos te dy penalltitë, por tifozët duket se nuk janë dakord me këtë konstatim të drejtuesve të Partizanit. Në debatin e zhvilluar te “Atlasi Sportiv”, tifozët shprehen njëzëri se Tirana nuk […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Sherr brenda familjes Rama, Gregu i del kundër xhaxhait

Publikuar

-

Nga

Greg Rama, djali i kryeministrit Edi Rama i është gëzuar triumfit të skuadrës së tij të zemrës Tiranës ndaj rivalëve të përjetshëm të Partizanit. Bardheblutë fitoi 5-1 dhe pas kësaj fitoreje, Gregu ka dalë hapir në mbështetje të skuadrës së tij. Ai shkroi në “Instagram” se “e vërteta doli në shesh” duke nënkpuptuar se tashmë […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

E bujshme/ Oto Xhon mund të luajë me kombëtaren e Kosovës

Publikuar

-

Nga

Një rast “Olainka” ka lindur sërish, por këtë herë në Kosovë. Sulmuesi Otto John shprehet i gatshëm që të veshë fanellën e përfaqësueses së dardanëve, gjithnjë nëse këta të fundit vendosin ta ftojnë në ekipin e tyre. Lojtari nigerian la Skënderbeun gjatë merkatos së dimrit dhe u rikthye sërish në Kosovë, por këtë herë si […]

LEXO TE PLOTE