Connect with Us

E fundit/ Gianni De Biasi kandidati kryesor për klubin e madh të Serisë A

Seria A

E fundit/ Gianni De Biasi kandidati kryesor për klubin e madh të Serisë A

Publikuar

-

Sampdoria ka zyrtarizuar pasditen e sotme shkarkimin e Eusebio Di Francesco, për shkak të rezultateve të dobëta.

Ish-trajneri i Romës mori në verë drejtimin e klubit xhenozes dhe tani largohet vetëm pas 7 javësh. Nën drejtimin e tij, Sampdoria arriti vetëm një fitore dhe gjashtë humbje.

Pasardhësi i Di Francesco te Sampdoria mund të jetë Gianni De Biasi, nisur nga ajo që raporton “Sky”. Ish-trajneri i kombëtares shqiptare është i ‘papunë’, që pas aventurës së shkurtër që pati në La Liga me Alaves, ndërsa tani shihet si kandidati kryesor për të marrë drejtimin e Sampdorias. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: