Connect with Us

Ftesa e parë me kombëtaren, Selahi: Më ka ftuar edhe Belgjika, por ja pse nuk shkova

Kombëtare

Ftesa e parë me kombëtaren, Selahi: Më ka ftuar edhe Belgjika, por ja pse nuk shkova

Publikuar

-

Lindon Selahi ka dalë në konferencën e zakonshme për shtyp para ndeshjes së Kombëtares kundër Turqisë. Mesfushori i grumbulluar për herë të parë te kuqezinjtë u shpreh mjaft i lumtur dhe premtoi se do të bënte më të mirën me përfaqësuesen e Shqipërisë.

Edhe pse kishte pasur ftesë edhe nga Belgjika, ai theksoi se nuk mund të refuzonte ekipin tonë pasi ndihet shqiptar, shkruan “newsport,al”. E thotë hapur se Shqipëria ka mundësi të kualifikohet në Euro2020 dhe pa iu dridhur syri deklaron se në Turqi kuqezinjtë e Rejës do të arrijnë të fitojnë.

“E kam merituar të grumbullohem, por kur e kam parë ftesën te klubi kam qenë shumë i lumtur. E kam pasur ëndërr të luaja për Kombëtaren. Unë shpresoj që të luaj, por këtë e vendos trajneri. Do të jap maksimumin në stërvitje. Dy orë ka që kam ardhur, më kanë pritur mirë. Tani vjen Ramadani dhe Bare, kam luajtur me ta te Shpresat.

Kur kam qenë i ri kam luajtur me Belgjikën sepse s’më ka thirrur Shqipëria, por kur mora ftesën nga Shqipëria u lumturova shumë. E ndjej veten shqiptar dhe s’mund të refuzoja. Kombëtarja ka pasur probleme, por tani është mirë.

Mendoj se ka mundësi për t’u kualifikuar. Do të shkojmë për të fituar në Turqi. Për sa i përket pozicionit tim, mund të luaj në çdo pozicion të fushës. Njësoj është për mua. Është sezoni i parë që po luaj mjaft mirë. Ëndrra ime është të marr maksimumin. Më pas të shohim”, përfundoi ai.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Ka krijuar një super ekip, Edi Reja lëshon edhe deklaratën e madhe pas ndeshjes

Publikuar

-

Nga

Edi Reja u shpreh mjaft i lumtur pas ndeshjes kundër Moldavisë, aty ku fituan 4-0. Ai u shpreh se po ndërtohet një skuadër e vërtetë dhe me shumë cilësi. Për “Supersport” shtoi se edhe debutuesit bënë paraqitje të mirë. “Ndeshje të tilla janë të vështira por më vjen mirë për djemtë sepse ishin shumë të […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kjo Shqipëri bind! Kuqezinjtë argëtohen me Moldavinë dhe dhurojnë spektakël

Publikuar

-

Nga

Shqipëria fiton kundër Moldavisë me rezultatin 4-0 dhe nuk i jep asnjë shans kundërshtarëve.  Dominim absolut, që shoqërohet edhe me një rekord: Shqipëria nuk i kishte shënuar kurrë në një ndeshje kualifikuese tre gola në pjesën e parë. Ka ndodhur vetëm një herë, në atë fitoren 4-1 kundër Lituanisë në vitin 2013, por ajo ishte […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Lëreni të qetë kombëtaren! Asnjë politikan në stadium dhe Shqipëria po fiton ndaj Moldavisë

Publikuar

-

Nga

Shqipëria është duke zhvilluar një ndeshje perfekte në Moldavi, teksa pjesa e parë është mbyllur me rezultatin 0-3 për kuqezinjtë. Ishte Cikalleshi fillimisht ai që gjeti golin e avantazhit në minutën e 22-të. Pak minuta më vonë, Bare dyfishoi rezultatin, ndërsa në minutën e 40-të në skenë u shfaq debutuesi, Lorenc Trashi, i cili shënoi […]

LEXO TE PLOTE