Connect with Us

Mungon edhe Hysaj, ja kë do bëjë Edi Reja kapiten të kombëtares

Kombëtare

Mungon edhe Hysaj, ja kë do bëjë Edi Reja kapiten të kombëtares

Publikuar

-

Edi Reja ka një vendim të rëndësishëm për të marrë për dy ndeshjet e radhës të përfaqësueses shqiptare të futbollit. Trajnerit i duhet që të emërojë një kapiten të ri, pasi ata të cilët kalonin dorë më dorë shiritin më përpara, nuk janë pjesë e grumbullimit kuqezi.

Në fillimin e eliminatoreve, vetë grupi i lojtarëve zgjodhi që Mavraj të ishte kapiten i parë, me Hysajn të dytë e më pas Bashën. Por ky i fundit u tërhoq nga Kombëtarja ndërsa së fundmi Mavraj e Hysaj mungojnë në grumbullimin e tetorit për shkak të dëmtimeve që kanë pësuar.

Kësisoj, trajnerit i duhet të gjejë një emër të ri për t’i vënë në krah shiritin, edhe pse sinjalet e para u dhanë që në ndeshjen kundër Islandës. Në minutat e fundit të sfidës, kapiteni Hysaj u detyrua të braktiste fushën e lojës për dëmtim dhe në ato momente, personi të cilit ai iu drejtua duke i dorëzuar shiritin ishte një nga futbollistët më me eksperiencë në radhët e kuqezinjve, Ledian Memushaj.

Ky pritet të jetë edhe zgjedhja e parë e Rejas, apo vetë grupit të lojtarëve, nëse do të jetë titullar në ndeshjet e ardhshme, kjo edhe për faktin se emra si Berisha e Roshi, të cilët janë ata me më shumë ndeshje në radhët e kuqezinjve, mund të mos jenë titullarë të paktën në duelin ndaj Turqisë. /vipsport.al/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

E bujshme/ Oto Xhon mund të luajë me kombëtaren e Kosovës

Publikuar

-

Nga

Një rast “Olainka” ka lindur sërish, por këtë herë në Kosovë. Sulmuesi Otto John shprehet i gatshëm që të veshë fanellën e përfaqësueses së dardanëve, gjithnjë nëse këta të fundit vendosin ta ftojnë në ekipin e tyre. Lojtari nigerian la Skënderbeun gjatë merkatos së dimrit dhe u rikthye sërish në Kosovë, por këtë herë si […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

SUPER VIDEO/ UEFA publikon emocionet që të dhuron tifozeria e zjarrtë kuqezi në “Air Albania”

Publikuar

-

“Air Albania” është shtëpia më e re e futbollit shqiptar, duke jhapur dyert jo vetëm për Kombëtaren kuqezi por edhe për Superioren. Një impiant me kushte tërësisht modern dhe të krahasueshme me stadiumet më të njohur botëror që ia shton edhe më shumë bukurinë ndeshjeve të luajtura në të. Në Angli do e quanin edhe […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

E mbani mend Panuçin? Italiani habit me kërkesën e radhës ndaj Shqipërisë

Publikuar

-

“Nuk ka për t’u bërë kurrë trajner”, kështu do të shprehej Armand Duka për Panuçin. Njeriun që do të shkatërronte gjithë punën e bërë nga De Biazi më parë, duke u bërë edhe armiku i tifozëve me rezultatet negative radhazi që ka marrë te kuqezinjtë. Ndërkohë një konflikt i ri është hapur dhe trajneri italian […]

LEXO TE PLOTE