Connect with Us

Orges Shehi i emocionon të gjithë me dedikimin e tij për Aldo Teqjan

Sport

Orges Shehi i emocionon të gjithë me dedikimin e tij për Aldo Teqjan

Publikuar

-

Portieri i Partizanit, Aldo Teqja, mbrëmjen e të shtunës në gjëndje të rëndë psikologjike u hodh nga kati I gjashtë I pallatit, duke shënuar kështu një ngjarje tronditëse. 24 vjeçari pas rënies pësoi disa dëmtime në pjesët e trupit dhe për pasoj u shtrua me urgjencë në Spitalin e Traumës.

Fatmirësisht “gardiani” ndodhet jashtë rrezikut për jetën dhe tashmë ndodhet nën kujdesin e mjekëve. Të gjithë aktorët e sportit në Shqipëri dhe jo vetëm, u sensibilizuan menjëherë me portierin duke I qëndruar afër.

Sëfundmi ka reaguar dhe ish ‘gardiani’ i portës së Skënderbeut, Orges Shehi i cili e ka patur në ekip portierin Teqja në kohën kur drejtonte Skënderbeun.

“Nuk e besoj dot. Të uroj shërim sa më të shpejtë miku im, shoku im, kolegu im. Uroj të kthehesh sa më shpejt. Kurajo Aldo,” ka shkruar Orges Shehi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: