Përplasja e frikshme, Elseid Hysaj ka thyer kockën e Sterumit

Kombëtare

-

Napoli ka konrmuar se mbrojtësi i Kombëtares shqiptare Elseid Hysaj pësoi një thyerje të Sterumit gjatë dëmtimit që pati dje në ndeshjen kundër Torinos e cila u mbyll me rezultatin 0-0.

Mbrojtësi ra me kokë pas një përplasjeje me Cristian Ansaldin, dhe nga analizat me rreze X ju gjet edhe fraktura që kishte.

Teksa flitet që mund të mungojë të paktën 20 ditë, akoma nuk ka diçka zyrtare për mungesën që mund të ketë. Por një gjë është e sigurtë, në ndeshjet e kombëtares kundër Turqisë dhe Moldavisë ai nuk do të jetë.

Leave a Reply

Kombëtare

Lëreni të qetë kombëtaren! Asnjë politikan në stadium dhe Shqipëria po fiton ndaj Moldavisë

-

Shqipëria është duke zhvilluar një ndeshje perfekte në Moldavi, teksa pjesa e parë është mbyllur me rezultatin 0-3 për kuqezinjtë. Ishte Cikalleshi fillimisht ai që gjeti golin e avantazhit në minutën e 22-të. Pak minuta më vonë, Bare dyfishoi rezultatin, ndërsa në minutën e 40-të në skenë u shfaq debutuesi, Lorenc Trashi, i cili shënoi […]

Kombëtare

Mbyllet pjesa e parë/ Debutim ëndrrash për Trashin, i shënon Moldavisë edhe të tretin

-

Shqipëria është duke zhvilluar një ndeshje perfekte në Moldavi, teksa pjesa e parë është mbyllur me rezultatin 0-3 për kuqezinjtë. Cikalleshi, Bare dhe Lorenc Trashi ishin autoret e golave keto 45 minuta te para. LIVE’ Moldavi-Shqipëri 0-3

Kombëtare

Shqipëria e pandalshme/ Vjen edhe goli i dytë me Keidi Baren

-

Kombëtarja po luan ne keto momente ndeshjen e radhes kualifikuese. Kuqezinjte kane dyfishuar rezultatin ne keto momente me Keidi Baren. Cikalleshi në minutën e 22-te dhe Bare disa minuta më vonë po i japin qetesine kuqezinjve te cilet udheheqin 0-2.