Connect with Us

Po shkëlqen me Skënderbeun, Muja: Të luash me Skënderbeun është një ëndërr

Sport

Po shkëlqen me Skënderbeun, Muja: Të luash me Skënderbeun është një ëndërr

Publikuar

-

I futur vetëm disa minuta nga fund i lojës, Arbnor Muja tregoi se është i rëndësishëm për Skënderbeun, pasi e tregoi me golin që shënoi ndaj Luftëtarit. Për mesfushorin kosovar një gol i tillë ka peshë të veçantë, pasi është mjaft i rëndësishëm, mbi të gjitha i pari si futbollist profesionist me Skënderbeun. Në prononcimin e dhënë për “Panorama Sport”, Muja shprehet i kënaqur fitoren dhe kontributin e tij te Skënderbeu.

“Është goli im i parë me këtë fanellë dhe kjo më bën shumë të lumtur. Arrita të shënoj në një ndeshje delikate për ne, ku fitorja ishte detyrim dhe për fat të mirë arritëm të merrnim pikët e plota. Nga ana tjetër, ajo që më mbush me mirësi është fakti që gjithnjë e më shumë po bëhem pjesë e këtij ekipi. Për mua është një nder i madh dhe i veçantë. Të luash me Skënderbeun për çdo lojtar ka qenë një ëndërr, sidomos pas arritjeve të klubit në arenën europiane. Tani, pavarësisht vështirësive, jemi të vendosur ta çojmë përpara ekipin për të arritur objektivin tonë”, theksoi Muja.

Rezultatet

Humbjet me rezultat të thellë pa dyshim janë ato që e shqetësojnë shumë kampin bardhekuq dhe normalisht një shqetësim i tillë u është përcjellë edhe lojtarëve në fushën e lojës. Muja merr përgjegjësitë teksa thotë se ekipi duhet të funksionojë si grup dhe të jetë më i kujdesshëm në fushën e lojës. Ai e shikon diçka kalimtare problemin e pësimit të shumë golave. “Normalisht që nuk na bënte të ndiheshim rehat ajo periudhë pas humbjes me Vllazninë. Kemi pësuar shumë gola dhe ky është një fakt i pakundërshtueshëm që nuk ka nevojë për alibi. Kemi të gjitha përgjegjësitë tona dhe trajneri bëri mirë që na shkundi në prag të ndeshjes me Luftëtarin. Duhet të jemi më të përgjegjshëm dhe më sakrifikues në fushën e lojës si grup. Të punojmë bashkë për të përmirësuar të gjitha gjërat që duhet të përmirësojmë. Kemi një ekip të ri, sidomos në prapavijë, dhe kjo e bën pak më të vështirë pasi duhet kohë që të mësohemi me njëri-tjetrin. Besoj se gjithçka tani do të marrë fund dhe do rikthehemi te vijimësia e rezultateve pozitive”, vijoi më tej mesfushori kosovar.

KOMBËTARJA 

Ftesa nga ana e Shpresave të Kosovës nuk i ka munguar futbollistit nga Mitrovica, i cili nuk ngutet të presë ftesën nga Kombëtarja e madhe. “Jam i kënaqur që edhe në përfaqësuesen Shpresa të Kosovës kam bërë mirë dhe madje jam rithirrur. Është një kënaqësi e veçantë të jesh pjesë e përfaqësueses së vendit tënd. Për momentin ndihem mirë tek U-21 dhe dua të jap maksimumin tim këtu, pa u ngutur për Kombëtaren e madhe”, përfundoi Arbnor Muja./Panorama Sport/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

“Tirana nuk vodhi asgjë, penalltitë ishin të dyja”, tifozët japin verdiktin e tyre për derbin Tirana-Partizani

Publikuar

-

Nga

Tirana ka fituar sot 5-1 derbin e kryeqytetit, duke shpartalluar në ç’do aspekt Partizanin. Pas ndeshjes, kanë plasur polemikat se arbitri ka favorizuar Tiranës, sidomos te dy penalltitë, por tifozët duket se nuk janë dakord me këtë konstatim të drejtuesve të Partizanit. Në debatin e zhvilluar te “Atlasi Sportiv”, tifozët shprehen njëzëri se Tirana nuk […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Sherr brenda familjes Rama, Gregu i del kundër xhaxhait

Publikuar

-

Nga

Greg Rama, djali i kryeministrit Edi Rama i është gëzuar triumfit të skuadrës së tij të zemrës Tiranës ndaj rivalëve të përjetshëm të Partizanit. Bardheblutë fitoi 5-1 dhe pas kësaj fitoreje, Gregu ka dalë hapir në mbështetje të skuadrës së tij. Ai shkroi në “Instagram” se “e vërteta doli në shesh” duke nënkpuptuar se tashmë […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

E bujshme/ Oto Xhon mund të luajë me kombëtaren e Kosovës

Publikuar

-

Nga

Një rast “Olainka” ka lindur sërish, por këtë herë në Kosovë. Sulmuesi Otto John shprehet i gatshëm që të veshë fanellën e përfaqësueses së dardanëve, gjithnjë nëse këta të fundit vendosin ta ftojnë në ekipin e tyre. Lojtari nigerian la Skënderbeun gjatë merkatos së dimrit dhe u rikthye sërish në Kosovë, por këtë herë si […]

LEXO TE PLOTE