Connect with Us

Portieri i njohur var këpucët në gozhdë, e mbyll si rekordmen

Premier Liga

Portieri i njohur var këpucët në gozhdë, e mbyll si rekordmen

Publikuar

-

Ish-portieri i Manchester United dhe Evertonit, Tim Howard, është tërhequr nga futbolli i luajtur pasi dje zhvilloi ndeshjen e tij të fundit me Colorado Rapids. Howard, tashmë 40 vjeç, deklaroi që në janar të këtij viti se ky do të ishte sezoni i tij i fundit.

Amerikani, numëron 339 ndeshje në Premier League ku ka fituar edhe FA Cup dhe League Cup gjatë tre viteve të tij tek United. Tim kaloi në 2006 në huazim te Evertoni dhe vitin tjetër u ble përfundimisht nga Evertoni.

Ai ka luajtur 413 ndeshje me fanellën e Evertonit në të gjitha kompeticionet gjatë 10 sezoneve. Howard mban rekordin e më shumë pritjeve në një ndeshje në Fifa World Cup – 15 kundër Belgjikës në 2014. Ai u tërhoq nga kombëtaja në vitin 2017.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Premier Liga

Historia e pazakontë e sulmuesit që po trondit Anglinë, u bë baba që në moshën 14-vjeçare

Publikuar

-

Wesley Moraes Ferreira da Silva. Kuptohet, kemi të bëjmë me një brazilian. Futbollist dhe ashtu siç imagjinohet, sulmues. Historia e jetës së tij është e pabesueshme. Mund ta kishte lënë futbollin, por ajo çka kaluar në jetë e ka motivuar 22-vjeçarin të luftojë shumë për atë që do dhe sot i gëzohet gjithçkaje ka arritur. […]

LEXO TE PLOTE
" "

Premier Liga

Akuza të rënda ndaj trajnerit legjendar/ Fiksoi ndeshjen me Juven për një orë Rolex

Publikuar

-

Ish-trajneri i Manchester United, Sir Alex Ferguson, akuzohet se ka trukuar një ndeshje në Champions League falë bashkëpunimit me një menaxher futbolli, i cili si shpërblim i dhuroi atij një orë Rolex me vlerë 30 000 paundë. Gjithçka u zbulua gjatë një procesi gjyqësor në “Southward Crown Court”, ku agjenti i italian, Giuseppe Pagliara, po […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Pogba kapet mat me trajnerin e njohur/ Ky do të jetë klubi i ri?

Publikuar

-

Nëse Zidane nuk arriti dot ta transferonte patriotin e tij gjatë verës së fundit, mund ta bëjë këtë gjë në merkaton e janarit apo të verës së ardhshme. Një foto e dy francezëve e publikuar nga “Daily Mirror”, ku ata shihen duke biseduar në Dubai ka shtuar akoma edhe më shumë spekulimet se Reali do […]

LEXO TE PLOTE