Connect with Us

Solskajer bën valixhet gati/ Një trajner italian për “Djajtë e Kuq”

Premier Liga

Solskajer bën valixhet gati/ Një trajner italian për “Djajtë e Kuq”

Publikuar

-

Humbja e djeshme e Man. United 1-0 nga Newcastle, mund të jetë ndeshja e fundit e Ole Gunnar Solskajer si trajner i “Djajve”.

Sipas medieve angleze, drejtuesit e United po mendojnë të shkarkojnë norvegjezin pas rezultateve shumë të dobëta në këto 8 javë. Si rrallëherë në histori, Man. United renditet në vendin e 12 në PL.

Emri i parë në listën e dëshirave të drejtuesve të United është ai i ish-trjanerit të Juventusit, Massimiliano Allegri, i cili pak ditë më parë e shprehu haptazi dëshirën për të drejtuar në Angli.

Në orët e ardhshme pritet të mësohet zyrtarisht fati i Solskjaer, nëse do të largohet që këtë javë apo do t’i jepet edhe një shans. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Frikë e madhe nga coronavirusi, klubi i njohur anglez iu ndalon rreptësisht lojtarëve të bëjnë këtë gjë

Publikuar

-

Coronavirus po i tmerron të gjithë, me virusin e tmerrshëm që ka shkaktuar mijëra viktima në Kinë, ndërsa në Europë vendi më i prekur është Italia, me mbi 650 raste dhe 17 viktima. Frika i ka kapluar të gjithë, teksa në Angli, klubi i Newcastle ka marrë edhe masa. Sipas lajmeve të fundit, trajneri Steve […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Europa League: Befasi në Londër, Olympiakos trondit Arsenalin (video)

Publikuar

-

Olympiacos befason Arsenalin. Grekët kanë zhbllokuar ndeshjen në minutën e 53-të, duke reaguar pas humbjes 0-1 në Greqi. Valbuena krosoi nga këndorja dhe mbrojtësi Cisse goditi fort me kokë, duke lënë të shtangur në vend portierin Leno. “Topçinjtë” duhet të reagojnë për të shmangur shtesat, teksa një tjetër gol i miqve do të ishte fatal […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Gjyqtari i mohoi supergolin me roveshatë, Broja dhuron spektakël me Chelsean

Publikuar

-

Nga

Armando Broja nuk ndalet së shënuari te Chelsea. Sulmuesi shqiptar është kthyer në një gjahtar goli te moshat e bluve të Londrës, ndërsa këtë herë ka gjetur rrjetën me 18-vjeçarët. Chelsea U18 po luan çerekfinalen e FA Cup kundër Millwall, ku udhëheq që prej minutës së 63-të falë golit të lojtarit kuqezi. Armando Broja ka […]

LEXO TE PLOTE