Connect with Us

Tronditet Franca/ Dëmtim i rëndë për kampionin e botës, rikthehet në vitin 2020

Premier Liga

Tronditet Franca/ Dëmtim i rëndë për kampionin e botës, rikthehet në vitin 2020

Publikuar

-

Hugo Lloris pësoi një dëmtim të rëndë në ndeshjen e të shtunës Brighton-Tottenham. Edhe pse fillimisht u dyshua se ai thyeu krahun e majtë, rezultatet e analizave treguan se nuk ka thyerje , por ka dëmtuar rëndë bërrylin.

Sipas “Goal”, si pasojë e këtij dëmtimi portieri francez e ka mbyllur 2019-ën dhe do të rikthehet në fushë në fillimit të vitit të ardhshëm, 2020.

Një lajm shumë i keq për Tottenhamin, por edhe për Francën. Kampioni i botës do të mungojë në ndeshjet e fundit eliminatore për “Gjelat” përfshi edhe atë në nëntor ndaj Shaipqrisë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Super ndeshje në Londër/ Arsenali me fitore spektakolare ndaj Evertonit të Ancelottit

Publikuar

-

Arsenali ka mposhtur Evertonin 3-2 në një prej ndeshjeve më të bukura të këtij sezoni. Gola dhe emocione pa fund në Emirates teksa të besuarit e Mikel Artetës vazhdojnë të tregojnë një përmirësim të dukshëm në krahasim me fazën e parë të sezonit. Miqtë e drejtuar nga Ancelotti arrijnë të gjejnë golin e avantazhit pas […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Fitore bindëse e Man. United/ Shkëlqen blerja e bujshme e janarit

Publikuar

-

Janë mbyllur dy sfidat e orës 15:00 në Premier League, me Manchester United dhe Wolverhampton që kanë marrë fitore të pastra 3-0, respektivisht kundër Watford dhe Norëich. “Djajtë e Kuq” e kanë pasur të thjeshtë përballë Watford dhe e dominuan takimin në “Old Trafford”. Bruno Fernandes bëri një ndeshje të madhe, duke fituar një penallti […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Video: Talenti 18-vjeçar i Manchesterit shënon gol spektakolar

Publikuar

-

Manchester United ka gjetur edhe golin e tretë përballë Watford. Talenti 18-vjeçar, Greenwood, brenda zone ka lëshuar një të majtë të fortë duke finalizuar një aksion të rrjedhshëm të “Red Devils”. Ky ishte goli i pestë për sulmuesin këtë kampionat, ndërsa “Djajtë” kanë futur në kasafortë 3 pikët ndaj Watford.

LEXO TE PLOTE