Connect with Us

A flet më me Neuer, apo jo?/ Ter Stegen tregon të vërtetën

Sport

A flet më me Neuer, apo jo?/ Ter Stegen tregon të vërtetën

Publikuar

-

Debati më i madh që ka përfshirë kombëtaren gjermane në muajt e fundit është për portierin titullar, nëse duhet të jetë Neuer apo Ter Stegen.

I gjendur mes “dy zjarreve”, trajneri Joachim Low, ka vendosur që në dy ndeshjet e radhës, te njëra të luajë Ter Stegen, te tjetra Neuer. Në miqësoren e të mërkurës ndaj Argjentinës, do të luajë Ter Stegen. Në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, të dielën ndaj Estonisë, do të luajë Neuer.

Marc-André Ter Stegen, në konferencën e sotme ka folur për miqësoren ndaj Argjentinës, por është ndalur dhe te raporti që ai ka me Manuel Neuer.

“Ne jemi profesionistë. Të gjithë duan të kenë vendin e tyre në kombëtare dhe japin gjithçka për të. Të jesh profesionist, gjithashtu, do të thotë të kesh një marrëdhënie të mirë me tjetrin. Nuk ka asgjë konfliktuale midis nesh, është krejt e kundërta. Ne do ta mbështesim njëri-tjetrin. Ne flasim çdo ditë, kemi një marrëdhënie profesionale dhe do të vazhdojë në këtë mënyrë”, tha 27-vjeçari që mbron portën e Barcelonës. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Sport

Europa League: Ngec Roma, fiton Man. United/ Ja rezultatet e plota

Publikuar

-

Pas një pjese të parë të dobët e për t’u harruar, Manchester United është zgjuar në pjesën e dytë ndaj AZ Alkmaar duke shënuar plot katër gola në fitoren 4-0 në Old Trafford. Mason Greenwood ka qenë heroi i djajve me dy golat e shënuar, 18-vjeçari ka treguar edhe njëherë se është një lojtar me […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

I trembi të gjithë/ Bayern tregon se kur do të rikthehet në fushë lojtari prej “qelqi”

Publikuar

-

Kingsley Coman i shqetësoi të gjithë mbrëmë kur la fushën e lojës me lot në sy ndaj Tottenhamit. Fillimisht u dysua se kishte këputur ligamentin e gjurit, gjë që do të ishte dëmtim i përsëritur për të dhe ndoshta do të sillte fundin e karrierës para kohe. Por, dëmtimi francezi nuk është aq i rëndë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Europa League: 45 minutat e para të ndeshjeve të fundit/ Rezultatet e plota

Publikuar

-

Janë mbyllur 45 minutat e para të ndeshjeve të fundit për këtë raund në grupet e Europa League. Roma është duke fituar 2-1 ndaj austriakëve të Wolfsberger, në ndeshjen tjetër të këtij grupi Gladbach po barazon 1-1 ndaj turqve të Basakhesir. Ndeshje spektakolare në Portugali, ku Porto po fiton 3-2 ndaj Feyenord. Rezultatet e plota […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Ronaldo, Messi? Jo, jo/ Ja cili është zgjedhur lojtari më i mirë deri tani në Champions League

Publikuar

-

Robert Lewandowski është zgjedhur nga UEFA si lojtari më i mirë i fazës së grupeve në Champions League. polaku është në super formë këtë sezon, ku në 6 ndeshje në grup ka shënuar 10 gola dhe tre herë është zgjedhur lojtari më i mirë i ndeshjes. Leëa është vlerësuar me notën 9.15. Në vend të […]

LEXO TE PLOTE