Connect with Us

Arrihet marrëveshja/ Interi pranon të shesë dështakun e madh

Seria A

Arrihet marrëveshja/ Interi pranon të shesë dështakun e madh

Publikuar

-

Sipas “Corriere dello Sport. Interi ka gjetur akordin për shitjen e sulmuesit brazilian Gabigol te Flamengo.

23-vjeçari aktualisht po luan i huazuar në Brazil dhe deri tani ka shënuar 18 gola në po aq ndeshje. Paraqitjet e tij nuk kanë kaluar pa u vënë re dhe ai është përfolur për një rikthim në Europë.

Megjithatë, Flamengo ka mbetur shumë i kënaqur nga sulmuesi dhe ka ofruar 15 milionë euro për të.

Pas shumë negociatave, Inter ka rënë dakord për 16 milionë euro plus 20% të shitjes së tij në të ardhmen.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Koronavirus në Itali, Tare bën deklaratën e papritur

Publikuar

-

Nga

Drejtori sportiv i Lacios Igli Tare foli për shtyrjen e 3 takimeve të kampionatit italian pas vendimit të qeverisë për përhapjen e virusit vdekjeprurës koronavirus. Në një prononcim për “DAZN”, zyrtari i Lacios theksoi se klubi bardhekaltër i mbështet vendimet e qeverisë italiane, pasi përhapja e koronavirusit ka krijuar shqetësimë në mbarë botën. “Ka një […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Coronavirusi tremb UEFA-n/ Mbledhje urgjente për ndeshjen e Interit

Publikuar

-

Coronavirus pa pushtuar Italinë dhe situata në shtetin fqinj paraqitet shumë alarmante. Zona e Lombardisë është edhe rajoni më i prekur, me mbi 89 të prekur nga ky virus i tmerrshëm. 4 ndeshje të Serie A janë shtyrë ditën e sotme, përfshirë edhe Inter-Sampdoria. Pavarësisht se futbolli kalon në plan të dytë në këto momente, […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Do e kishte zili edhe Ronaldo, Hysaj realizon supergol me gjysëm roveshatë

Publikuar

-

Nga

Napoli ka nisur të përgatisë ndeshjen e parë kundër Barcelonës që do të zhvillohet në mesjavë. Por në stërvitjen e napoletanëve nuk ka munguar as magjia e ardhur nga këmbët e Elseid Hysajt. Menaxheri i shkodranit është shprehur se Gattuso i ka rikthyer edhe njëherë besimin mbrojtësit, që është rikthyer në nivelet e epokës së […]

LEXO TE PLOTE