Connect with Us

Dëmtimi i frikshëm, ja sa do mungojë Gjergji Muzaka për Skënderbeun

Sport

Dëmtimi i frikshëm, ja sa do mungojë Gjergji Muzaka për Skënderbeun

Publikuar

-

Gjergji Muzaka e mbyll përfundi misht vitin, pas dëmtimit të rëndë që pësoi në ndeshjen e së shtunës kundër Luftëtarit. Ky është lajm i keq për Skënderbeun, që me shumë mundësi do të humbasë shërbimet e kapitenit deri në fund të dhjetorit. Ajo që u pa në ndeshjen ndaj gjirokastritëve ishte më se e vërtetë me bardhekuqtë që ishin në ankth pas daljes së detyruar nga fusha të Muzakës.

Dëmtimi në femurin e këmbës së djathtë tregoi se ishte i rëndë ashtu siç pritej. Edhe rezonanca magnetike e zhvilluar në kryeqytet rezultoi në të njëjtin konkluzion si në kontrollin e parë. Tashmë Muzaka do të duhet të kontaktojë një mjek ortoped, me qëllim që të shohë se si do të jetë zgjidhja e problemit të ndodhur në femur. Ditët në vijim do të jepet një vendim përfundimtar nëse do të duhet thjesht regjim apo terapi për të sjellë në vend femurin e lëvizur.

Ajo që është e sigurt mbetet fakti se si njëra rrugëzgjidhje ashtu edhe tjetra, kërkojnë një kohë të gjatë rikuperimi, çka për rrjedhojë mund ta detyrojë kapitenin bardhekuq të humbasë dy fazat e para të kampionatit dhe të rikthehet vetëm pas fazës përgatitore të janarit. Goditje e rëndë kjo për Ilir Dajën që humbet kështu një nga pjesët më të rëndësishme të ekipit dhe mbi të gjitha lojtarin më me shumë eksperiencë në kampin bardhekuq.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kombëtare

Olainkën nuk e donte, Kombëtarja shqiptare natyralizon dy brazilianë

Publikuar

-

Nga

Për Piter Olainkën nuk ka vend në Kombëtaren shqiptare, ndonëse bëhet fjalë për një sulmues të nivelit të lartë, e që e nisi rrugëtimin e tij në futbollin profesionist nga Shqipëria, me skuadrat e  Bylisit dhe Skënderbeut. Në Shqipërie dhe pse nigeriani kishte dëshirë që të luante për fanellën kuqezi ja mbyllën dyert, ndërsa duket […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Fiton PSG/ Di Maria, Mbappe dhe Icardi shënojnë 4 gola dhe dhurojnë spektakël

Publikuar

-

PSG ka fituar 1-4 në Nice në ndeshjen e javës së 10 për Ligue 1. Fillimisht ishte Di Maria që shënoi dy gola për 5 minuta, 15′ dhe 20′. Njëri më i bukur se tjetri. Përveç finalizimit perfekt nga argjentinasi, edhe asistet e Icardit dhe Meunier ishin të një klasi të lartë. Di Maria has […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kombëtare

Tension Rusi-Kosovë, UEFA merr vendimin drastik

Publikuar

-

Nga

Nëpërmjet një komunikate zyrtare, UEFA ka njoftuar ditën e sotme, se Komisioni i Emergjencave, ka marrë vendimin për të shmangur ndeshjet mes Kosovës dhe Rusisë. Ekipet Kombëtare, por gjithashtu edhe ekipet e kampionateve, nuk do të lejohen të ndeshen mes tyre në çdo kompeticion të organizuar nga UEFA. “Duke marrë parasysh rreziqet e sigurisë në […]

LEXO TE PLOTE