Connect with Us

Formacioni i javës në La Liga/ Nuk do ta besoni sa lojtarë janë të Barcelonës

La Liga

Formacioni i javës në La Liga/ Nuk do ta besoni sa lojtarë janë të Barcelonës

Publikuar

-

Barcelona fitoi të dielën në darkë 4-0 ndaj Sevilla-s, në “Camp Nou”, për javën e tetë të La Ligës, duke iu afruar Realit të vendit të parë me dy pikë diferencë.

Katalanasit dhuruan spektakël, duke shënuar edhe dy gola spektakolarë, Suarez me roveshiatë dhe Messi nga goditja e dënimit. Një ndeshje e jashtëzakonshme e Barcelonës, pikërisht për këtë arsye janë përfshirë plot 8 futbollistë katalanas në formacionin më të mirë të javës, sipas Whoscored.com.

Ndërsa 3 lojtarët e tjerë janë mbrojtësi i Valladolid, Olivias, anësoi i Levante, Campana dhe sulmuesi i Osasunës, Avila. /CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

E dua menjëherë atë lojtar/ Diego Simeone iu vë kusht drejtuesve të Atletico Madridit

Publikuar

-

Simeone

Diego Simeone nuk mund të presë gjatë dhe kërkon një goleador race. Trajneri i Atletico Madrid u ka kërkuar drejtuesve një sforco ekonomike për seksionin e dimrit. Dëshira e madhe quhet Edinson Cavani. AS raporton se “El Cholo” është i dashuruar me sulmuesin uruguaian, të cilit i përfundon kontrata me PSG-në në fund të këtij […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Ja pse Klopp është i jashtëzakonshëm/ Zbulohet arsyeja pse refuzoi ofertat e Man. United dhe Realit

Publikuar

-

Robbie Fowler ka zbuluar një sekret të Jurgen Klopp. Ish-sulmuesi i famshëm i Liverpool-it gjatë viteve 1993-2001 dhe 2006-2007, sot trajner i australianëve të Brisbane Roar, ka dhënë një prononcim për Mirror. 44-vjeçari risjell një bisedë të bërë disa vite më parë me trajnerin e “The Reds”. Në drejtim të Klopp kishin ardhur dy oferta […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Eliminatore Euro 2020/ Ylli i Realit trullos mesfushorin e Barcelonës

Publikuar

-

Rivaliteti mes yjeve të Realit dhe Barcelonës nuk mungon as kur ata luajnë me kombëtaret e tyre. Një gjë e tillë ndodhi edhe mbrëmë në ndeshjen Uells-Kroaci, kur në një moment gjatë ndeshjes, Gareth Bale trullosi yllin e Barcelonës, Ivan Rakitic, me një lëvizje shumë të bukur duke marrë duartrokitjet e tifozëve. Përsa i përket […]

LEXO TE PLOTE