Connect with Us

Futbollisti i njohur ndërroi jetë pas një aksidenti tragjik në qershor/ I biri shënon gol në ndeshjen e parë me Realin

La Liga

Futbollisti i njohur ndërroi jetë pas një aksidenti tragjik në qershor/ I biri shënon gol në ndeshjen e parë me Realin

Publikuar

-

Në muajin qershor, bota e futbollit u trondit nga vdekja e Antonio Reyes. Ish-ylli i Spanjës, Realit, Arsenalit dhe Sevillas, ndërroi jetë pas një aksidenti të rëndë në vendlindjen e tij.

Ai la pas një djal 11-vjeçar, që ka filluar të ndjekë rrugën e të atit. Pas tragjedisë, Florentino Perez e transferoi djalin e Antonio Reyes tek Akademia e Realit, më parë ishte pjesë e Leganes.

Në fundjavën që shkoi, Jose Antonio Reyes Junior debutoi për Realin në kategorinë Infantil B dhe shënoi gol që në ndeshjen e tij të parë. Golin e festoi duke ngritur duart drejt qiellit në kujtim të babait të tij, sipas asaj që raporton “Mundo Deportivo”. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Një gafë skandaloze në Spanjë, Armando Sadiku i gëzohet çudirave me VAR-in

Publikuar

-

Nga

Malaga ka fituar me rezultatin 0-1 në transfertën ndaj Kadiz, e mbyllur mes shumë polemikash. Armando Sadiku ka luajtur për 90 minuta në këtë përballje, por nuk ka mundur të realizojë. Madje penalltitë që në rastet e fundit i kemi parë të realizuara nga ky sulmues, këtë herë i ka kaluar Adrian. Në minutën e […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

U largua nga Milani se e urrenin tifozët/ Video: Shënon supergol dhe jep asist për ekipin e ri

Publikuar

-

Super asist dhe super gol! Suso më në fund nis të shkëlqejë te Sevilla. i larguar nga Milani si epiqendra e problemeve dhe i urryer nga tifozeria kuqezi, spanjolli nisi aventurën e tij në janar te Sevilla, që do ta blejë me detyrim vetëm nëse arrihet zona Champions League në renditje. Sot ndaj Espanyol, ish-futbollisti […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Tronditet Barcelona/ Pas Suarez dhe Dembele, humb një tjetër titullar për Championsin dhe El Clasicon

Publikuar

-

Përveç dëmtimeve në sulm, ku mungojnë për një kohë të gjatë Luis Suarez dhe Ousmane Dembele, Barcelona ka marrë një tjetër lajm të keq pas dëmtimit të Jordi Alba në ndeshjen e djeshme ndaj Getafes. Spanjolli la fushën e lojës pas 20 minutave lojë për shkak të një dëmtimi muskulor. “As” shkruan se mbrojtësi i […]

LEXO TE PLOTE