Connect with Us

Ish-futbollisti i Interit ka një këshillë miqësore për Lukakun/ Mos e bë kurrë atë gjë para ndeshjeve

Seria A

Ish-futbollisti i Interit ka një këshillë miqësore për Lukakun/ Mos e bë kurrë atë gjë para ndeshjeve

Publikuar

-

Me fanellën e Interit ai luajti vetëm dy sezone, mjaftueshëm për të mësuar për stilin e jetës së lojtarëve italianë. Tani, Andy Van der Meyde i dërgon një mesazh të qartë Romelu Lukaku, sulmuesit të ri të zikaltërve.

Ish-mesfushori holandez foli para mikrofonëve të “Eleven Sports”, duke e paralajmëruar sulmuesin belg:

“Në Itali, mediat kanë njohuri për shumë prapaskena, merren edhe me gjërat jashtë fushës së futbollit. Nëse bëni ndonjë shkelje, gazetat tashmë e dinë atë, kështu që ju duhet të jeni shumë të kujdesshëm. Dhe kini kujdes nga paparacët, mbase natën në disko”.

Van der Meyde flet nga përvoja personale dhe i dërgon këshilla të dobishme Lukakut në funksion të angazhimeve të ardhshme me Interin: “Edhe unë jam gjenda në situata të pakëndshme. Ju mund të dilni pas ndeshjes, por mos guxoni ta bëni këtë para saj”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Seria A

Atalanta e Gjimshitit bëri mrekullinë në Champions/ Tifozët i vënë “flakën” qytetit (video)

Publikuar

-

Mijëra tifozë të Atalantës kanë festuar deri në orët e para të mëngjesit të së enjtes. Kalimi në fazën e 1/16-ave të UEFA Champions League është historik për Bergamaskët, që kalojnë për herë të parë në këtë fazë të kompeticionit më të rëndësishëm për klube në Europë. Atalanta i kishte humbur tre ndeshjet e para […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Interi u eliminua nga Championsi/ Buffon befason me deklaratën për rivalin historik

Publikuar

-

Pavarësisht rivalitetit në Serie A, kur bëhet fjalë për Kupat e Europës, të gjithë italianët lënë pas mëritë dhe mbështesin ekipet e vendit të tyre. Rast i tillë është edhe ai i Gianluigi Buffon, i cili ka shprehur keqardhjen e tij për eliminimin e Interit nga Championsi. “Më vjen shumë keq për eliminimin e Interit, […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Të gjithë prisnin largimin e tij/ Problematiku i Milanit: Nuk iki

Publikuar

-

Është folur shumë gjatë muajve të fundit për të ardhmen e Franck Kessie. Mediat italiane e shikojnë larg Milanit mesfushorin nga Bregu i Fildishtë, por vetë futbollisti në një intervistë për SportMediaset ka përgënjeshtruar gjithçka flitet lidhur me një largim të tijin nga kuqezinjtë. “Nëse do të kisha dëshirë të largohesha do ta kisha bërë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Ronaldo ka një dëshirë, ja cilin ekip do në finalen e Championsit

Publikuar

-

Sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo, është shprehur do t’i pëlqente të luante kundër ish-klubit, Real Madridit, në finalen e Ligës së Kampionëve. Të dy klubet janë të kualifikuar dhe mund të përballen në 1/16 por ylli portugez ka ambicie këtë zezon dhe pretendon se do të mbërrijë deri në finalen e Championsit. “Real Madridi është […]

LEXO TE PLOTE