Connect with Us

Legjendat e Gjermanisë dhe Italisë dhurojnë spektakël/ Video: Klinsman detyron Panuccin të bëjë autogol

Sport

Legjendat e Gjermanisë dhe Italisë dhurojnë spektakël/ Video: Klinsman detyron Panuccin të bëjë autogol

Publikuar

-

Miqësorja e mbrëmshme mes legjendave të Gjermansië dhe Italisë ka dhuruar spektakël, emocione dhe 6 gola të shënuar. Përsa i përket formacioneve startuese për të dy ekipet ishin si më poshtë:

GJERMANIA (4-4-2): Weidenfeller; Wollscheid, BuchWald, Noëothny, Berthold; Odonkor, Frings, Rehmer, Asamoah; Zickler, Klinsmann

ITALIA (4-4-2): Peruzzi; Grosso, Vierchoëod, Cannavaro, Zambrotta; Conti, Gattuso, Perrotta, Pirlo; Toni, Totti

Në 20 minutat e para, Gjermania udhëhoqi bindshëm duke e detyruar kombëtaren e Italisë të shënojë dy herë në portën e saj, fillimisht me Cannavaron në minutën e 10 dhe më pas me Panuccin në minutën e 19′. Ishte Jurgen Klinsman që goditi në drejtim të portës që mbrohej nga Peruzzi, ndërsa ish-trajneri i Shqipërisë, Christian Panucci, në tentativë për të larguar topin e shtyu atë drejt portës së tij.

Italianët barazojnë shifrat në pjesën e parë më golat e Toni 22′ dhe Totti 34′. Pjesa e parë mbyllet në barazim 2-2.

Në 10 minutat e fundit të pjesës së dytë u shënuan dy golat e tjerë. Italia fillimisht kaloi në avantazh me Tommasin 80, ndërsa gjermanët barazuan rezultatin në minutat shtesë me Wollscheid. Rezultati përfundimtar 3-3. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Çmenduri/ Neuer braktis Bayern-in, ja destinacioni i ri i super portierit

Publikuar

-

Ditët e fundit ka nisur shumë në media që të flitet për merkaton e verës, ku priten shumë lëvizje të bujshme. “Bild” ka publikuar një lajm të çmendur së fundmi, teksa raporton se Manuel Neuer do të largohet nga Bayern. Sipas prestigjiozes gjermane, portieri do të firmsoë me Chelsean në verë. Do të ishte padyshim […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

“Kur të vija dita që të dal, do vij të të fus një të puthur”/ Ish-futbollisti i Kombëtares i “shpreh dashurinë” Shakohoxhës

Publikuar

-

Shqipëria vijon të jetë I izoluar totalisht prej virusit COVID-19 dhe nga ditët në vazhdim lëvizja e lirë do të kufizohet edhe më shumë. Gazetari I njohur sportiv, Dritan Shakohoxha ka postuar në rrjetet e tij sociale një foto teksa është duke bërë xhiro me biçiklet. Teksa vendodhjen e ka cilësuar “në ëndërr”, Shakohoxha shprehet […]

LEXO TE PLOTE

Sport

(Foto) Mbrojtësi i Bylisit i bie shkurt: Nuk gjeja dot berber, ndaj…

Publikuar

-

Stivian Janku luan sezonin e tij të dytë në Ballsh. Qendërmbrojtësi nga Delvina është formuar si futbollist në akademinë e Partizanit, por pa mundur të debutojë me fanellën e kuqe në Superiore. Për herë të parë 22-vjeçari ka luajtur në elitën e futbollit në sezonin 2017-2018, duke qenë pjesë e Luftëtarit që e mbylli atë […]

LEXO TE PLOTE