Connect with Us

Më mirë me Allegrin, apo Sarrin?/ Dybala flet pa doreza, hapur fare

Seria A

Më mirë me Allegrin, apo Sarrin?/ Dybala flet pa doreza, hapur fare

Publikuar

-

Paulo Dybala shënoi kundër Interit në “San Siro” golin e parë për këtë sezon në Serie A. Një gol shumë i rëndësishëm, ndaj një kundërshtari shumë të rëndësishëm, gjë që duket se ka çliruar argjentinasin pas një periudhe me shumë kritika dhe dyshime për të ardhmen.

Gjatë gjithë verës argjentinasi është përfolur për një largim nga Juventusi, por në fund qëndrojë në Torino. Edhe pse nuk e nis gjithmonë si titullar, kjo gjë nuk e pengon Dybalan të shprehet me fjalë të mëdha për trajnerin, Maurizio Sarri. Kur u pyet për dallimin mes Allegrit dhe Sarrit, Dybala tha se trajneri aktual i kushton më shumë rëndësi ofensivës, pra lojës sulmuese.

“Ata janë trajnerë të ndryshëm për mënyrën se si luan ekipi i tyre dhe kjo shihet qartë. Me Allegrin kemi bërë shumë gjëra të bukura, por unë mendoj se Sarri është më sulmues. Ne e shohim tashmë që Juventusi është më shumë ofensiv, në kërkim të futbollit të bukur dhe argëtues. Kjo gjë më pëlqen”, tha Dybala. /CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Tronditet Interi/ Dëmtohet në ndeshjen e kombëtares, ylli i madh mungon dy për tre muaj

Publikuar

-

Trajneri i Kilit, Reinaldo Rueda, ka pranuar se Alexis Sanchez do të qëndrojë jashtë fushave të lojës për 2-3 muaj. Sulmuesi i Interit dëmtoi ligamentin e kyçit të këmbës gjatë miqësores së fundjavës mes Kilit dhe Kolumbisë. “Më vjen keq për të sepse ai tani kishte filluar të luante me Interin si në kampionat ashtu […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Tifozët e prisnin te Milani, trajneri 55-vjeçar merr drejtimin e klubit të madh që luan në Champions League

Publikuar

-

Trajneri francez, Rudi Garcia, ishte një nga kandidatët për të pasuar Marco Giampaolon te Milani, por në fund kuqezinjtë zgjodhën Piolin. 55-vjeçari i dha fund gjatë majit të kaluar aventurës tek ekipi i Marseille, ndërsa tani do të rikthehet sërish në Francë, por këtë herë te një ekip tjetër. Sipas asaj që raporton “L’Equipe”, Rudi […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi heq dorë nga afrimi i bujshëm i verës/ Do ta përdorë për “kokën” e yllit të madh

Publikuar

-

Edhe pse Juventusi bëri një “luftë” shumë të madhe me disa nga gjigantët e Europës për të transferuar falas Adrien Rabiot, duket se bardhezinjtë kanë mbetur ta zhgënjyer nga 24-vjeçari francez dhe janë gati të heqin dorë prej tij për një tjetër yll të madh, i cili është Christian Eriksen. Danezi është në muajt e […]

LEXO TE PLOTE