Connect with Us

Milani e afroi në verë me shumë bujë, sot e largon zyrtarisht me vetëm dy fjalë

Seria A

Milani e afroi në verë me shumë bujë, sot e largon zyrtarisht me vetëm dy fjalë

Publikuar

-

Aventura e Marco Giampaolo si trajner i Milanit zgjati shumë më pak nga sa mendohej fillimisht. 52-vjeçari mori drejtimin e kuqezinjve në verë dhe u prezantua nga drejtuesit si një trajner i madh, që do rikthente Milanin e madh, do rikthente lojën e bukur, e plot llafe të tjera të bukura, ndërsa tani shkarkohet vetëm pas 7 javësh të Serisë A.

Milan ka njoftuar edhe pak më parë zyrtarisht shkarkimin e Giampaolos duke i rënë fare shkurt.

“AC Milan komunikon se ka shkarkuar nga detyra Marco Giampaolon si trajner të ekipit të parë. Klubi falënderon Marcon për aktivitetin e zhvilluar deri tani dhe i uron suksese profesionale”, thuhej në komunikatën e klubit kuqezi.

Vendin e Giampaolo do ta zërë Stefano Pioli, ish-trajner i Lazios, Interit dhe Fiorentinës. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Koronavirus në Itali, Tare bën deklaratën e papritur

Publikuar

-

Nga

Drejtori sportiv i Lacios Igli Tare foli për shtyrjen e 3 takimeve të kampionatit italian pas vendimit të qeverisë për përhapjen e virusit vdekjeprurës koronavirus. Në një prononcim për “DAZN”, zyrtari i Lacios theksoi se klubi bardhekaltër i mbështet vendimet e qeverisë italiane, pasi përhapja e koronavirusit ka krijuar shqetësimë në mbarë botën. “Ka një […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Coronavirusi tremb UEFA-n/ Mbledhje urgjente për ndeshjen e Interit

Publikuar

-

Coronavirus pa pushtuar Italinë dhe situata në shtetin fqinj paraqitet shumë alarmante. Zona e Lombardisë është edhe rajoni më i prekur, me mbi 89 të prekur nga ky virus i tmerrshëm. 4 ndeshje të Serie A janë shtyrë ditën e sotme, përfshirë edhe Inter-Sampdoria. Pavarësisht se futbolli kalon në plan të dytë në këto momente, […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Do e kishte zili edhe Ronaldo, Hysaj realizon supergol me gjysëm roveshatë

Publikuar

-

Nga

Napoli ka nisur të përgatisë ndeshjen e parë kundër Barcelonës që do të zhvillohet në mesjavë. Por në stërvitjen e napoletanëve nuk ka munguar as magjia e ardhur nga këmbët e Elseid Hysajt. Menaxheri i shkodranit është shprehur se Gattuso i ka rikthyer edhe njëherë besimin mbrojtësit, që është rikthyer në nivelet e epokës së […]

LEXO TE PLOTE