Connect with Us

Milani nuk pranoi rikthimin e tij për shkak të kushtit të “çmendur”/ Gattuso do të marrë drejtimin e klubit tjetër të Serisë A

Seria A

Milani nuk pranoi rikthimin e tij për shkak të kushtit të “çmendur”/ Gattuso do të marrë drejtimin e klubit tjetër të Serisë A

Publikuar

-

Gennaro Gattuso ka qenë një nga emrat kryesorë që është përfolur për një rikthim te Milani, që do të zëvendësonte Marco Giampaolon. Por, ish-trajneri kishte një kusht të “çmendur” për rikthimin te Milani. Ai ishte gati të merrte ekipin në këtë gjendje të rëndë që është, vetëm nëse do të largohej drejtori Paolo Maldini. Ky kusht nuk u pranua nga drejtuesit e “Djallit”, të cilët si përfundim ia besuan stolin Stefano Piolit, edhe pse ende nuk është bërë zyrtare.

Nga ana tjetër, Gattuso është shumë pranë rikthimit si trajner në Serie A. Sampdoria shkarkoi dy ditë më parë, Eusebio Di Francesco, për shkak të rezultateve të doëbta dhe vendin e tij mund ta marrë Gattuso.

Aktualisht kanë nisur bisedimet mes palëve dhe në orët në vijim pritet të kemi një qëndrim zyrtar qoftë nga klubi i Sampdorias, apo edhe nga vetë Gattuso. /CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Tronditet Interi/ Dëmtohet në ndeshjen e kombëtares, ylli i madh mungon dy për tre muaj

Publikuar

-

Trajneri i Kilit, Reinaldo Rueda, ka pranuar se Alexis Sanchez do të qëndrojë jashtë fushave të lojës për 2-3 muaj. Sulmuesi i Interit dëmtoi ligamentin e kyçit të këmbës gjatë miqësores së fundjavës mes Kilit dhe Kolumbisë. “Më vjen keq për të sepse ai tani kishte filluar të luante me Interin si në kampionat ashtu […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Tifozët e prisnin te Milani, trajneri 55-vjeçar merr drejtimin e klubit të madh që luan në Champions League

Publikuar

-

Trajneri francez, Rudi Garcia, ishte një nga kandidatët për të pasuar Marco Giampaolon te Milani, por në fund kuqezinjtë zgjodhën Piolin. 55-vjeçari i dha fund gjatë majit të kaluar aventurës tek ekipi i Marseille, ndërsa tani do të rikthehet sërish në Francë, por këtë herë te një ekip tjetër. Sipas asaj që raporton “L’Equipe”, Rudi […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi heq dorë nga afrimi i bujshëm i verës/ Do ta përdorë për “kokën” e yllit të madh

Publikuar

-

Edhe pse Juventusi bëri një “luftë” shumë të madhe me disa nga gjigantët e Europës për të transferuar falas Adrien Rabiot, duket se bardhezinjtë kanë mbetur ta zhgënjyer nga 24-vjeçari francez dhe janë gati të heqin dorë prej tij për një tjetër yll të madh, i cili është Christian Eriksen. Danezi është në muajt e […]

LEXO TE PLOTE