Connect with Us

Milani shkarkon Giampaolon dhe shokon tifozët me trajnerin e ri/ Spalletti? Jo, jo!

Seria A

Milani shkarkon Giampaolon dhe shokon tifozët me trajnerin e ri/ Spalletti? Jo, jo!

Publikuar

-

Ende nuk është bërë zyrtare, por tashmë nuk ka më dilema. Milani shkarkon Marco Giampaolon dhe ka nisur bisedimet me trajnerin e ri.

Sipas gazetarit të njohur italian, Fabrizio Romano, njoftimi zyrtar për shkarkimin e Giampaolos do të bëhet sot mbasdite, ndërkohë ka filluar puna për trajnerin e ri.

Edhe pse u përfol shumë për Luciano Spallettin, ish-trajneri i Interit dhe drejtuesit e “Djallit” nuk kanë gjetur gjuhën e përbashkët. Sipas të gjitha gjasave, trajneri i ri i i Milanit, do të jetë një tjetër ish-interist, Stefano Pioli, që drejtoi zikaltrit në sezonin 2016-2017.

Ish-trajneri gjithashtu i Lazios dhe Fiorentinës pritet të firmosë sot me kuqezinjtë dhe nesër të fillojë stërvitjen. Dy palët kanë rënë dakord për pagën, por ende nuk nuk bëhet e ditur shifra konkrete. Shumica e tifozëve të Milanit nuk janë dakord me këtë zgjidhje, por vendimet i marrin drejtuesit. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: