Connect with Us

Një nga më të mirët në botë/ Legjenda e Gjermanisë var këpucët në gozhdë

BundesLiga

Një nga më të mirët në botë/ Legjenda e Gjermanisë var këpucët në gozhdë

Publikuar

-

Legjenda e Bayernit dhe Gjermanisë, Bastian Schweinsteiger, ka njoftuar pak më parë përmes një postimi në rrjetet sociale se është tërhequr përfundimisht nga futbolli. Prej dy sezonesh, 35-vjeçari ka qenë pjesë e Chicago Fire në MLS, por nuk arriti dot të lintë gjurmë për shkak të dëmtimeve të shpeshta.

Schweinsteiger mbetet një nga mesfushorët më të mirë në historinë Bayernit dhe të Gjermanisë. Në nivel klubesh, “Tigri” ka fituar me Bayernin 8 herë Bundesligën, 7 herë Kupën e Gjermanisë, 1 Champions League, 1 Botëror Klubesh dhe Superkupën e Europës.

Në dy sezone që luajti për Man. United, 2015-2017, fitoi vetëm FA Cup. Ndërsa me kombëtaren e Gjermanisë fitoi Kupën e Botës 2014, ku padyshim ishte një nga protagonistët më kryesorë, sidomos në ndeshjen finale kundër Argjentinës edhe pse i gjakosur luajti deri në minutën e fundit. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: