Connect with Us

Nuk na kishte shkuar në mendje/ Wenger zbulon nga se vuan Paul Pogba

Premier Liga

Nuk na kishte shkuar në mendje/ Wenger zbulon nga se vuan Paul Pogba

Publikuar

-

Man. United e ka nisur në mënyrën më të keqe të mundshme këtë sezon, duke u renditur momentalisht në vendin e 12 në PL. Gjithashtu, “Djajtë” kanë zhgënjyer edhe në dy ndeshjet e para në Europa League.

Futbollisti më i kritikuar i United është padyshim Paul Pogba, që nuk e ka nisur siç duhet këtë sezon. Këtë mendim ka edhe ish-trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger. Në një intervistë për “BelnSport”, Wenger shprehet se janë dy problemet kryesore të mesfushorit francez këtë periudhë.

“Si fillim unë mendoj se që nga nisja e sezonit Paul nuk ka qenë asnjëherë në 100% e tij. E pashë në ndeshjen kundër Arsenalit dhe duket se ai nuk është gati fizikisht. Të gjithë ne e dimë forcën që ai ka”, shprehet ëenger.

“Por nuk është vetëm kjo”- vazhdon tekniku francez. “Ai po vuan edhe psikologjikisht. Duke parë luftën për vendin e parë mes Liverpool-it dhe City-t nga larg, kjo ka ndikuar në mentalitetin e francezit”, tha trajneri francez.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Premier Liga

Historia e pazakontë e sulmuesit që po trondit Anglinë, u bë baba që në moshën 14-vjeçare

Publikuar

-

Wesley Moraes Ferreira da Silva. Kuptohet, kemi të bëjmë me një brazilian. Futbollist dhe ashtu siç imagjinohet, sulmues. Historia e jetës së tij është e pabesueshme. Mund ta kishte lënë futbollin, por ajo çka kaluar në jetë e ka motivuar 22-vjeçarin të luftojë shumë për atë që do dhe sot i gëzohet gjithçkaje ka arritur. […]

LEXO TE PLOTE
" "

Premier Liga

Akuza të rënda ndaj trajnerit legjendar/ Fiksoi ndeshjen me Juven për një orë Rolex

Publikuar

-

Ish-trajneri i Manchester United, Sir Alex Ferguson, akuzohet se ka trukuar një ndeshje në Champions League falë bashkëpunimit me një menaxher futbolli, i cili si shpërblim i dhuroi atij një orë Rolex me vlerë 30 000 paundë. Gjithçka u zbulua gjatë një procesi gjyqësor në “Southward Crown Court”, ku agjenti i italian, Giuseppe Pagliara, po […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Pogba kapet mat me trajnerin e njohur/ Ky do të jetë klubi i ri?

Publikuar

-

Nëse Zidane nuk arriti dot ta transferonte patriotin e tij gjatë verës së fundit, mund ta bëjë këtë gjë në merkaton e janarit apo të verës së ardhshme. Një foto e dy francezëve e publikuar nga “Daily Mirror”, ku ata shihen duke biseduar në Dubai ka shtuar akoma edhe më shumë spekulimet se Reali do […]

LEXO TE PLOTE