Connect with Us

Tifozët e Milanit nuk e duan trajnerin e ri, për shkak të një fjalie të vetme që ai ka thënë

Seria A

Tifozët e Milanit nuk e duan trajnerin e ri, për shkak të një fjalie të vetme që ai ka thënë

Publikuar

-

Stefano Pioli do të jetë trajneri i ri i Milanit. Ish-trajneri i Interit, Lazios dhe Fiorentinës, do të firmosë kontratë 2-vjeçare me klubin kuqezi, ku do të fitojë 1 milion euro këtë sezon dhe sezonin e dytë 1.5 milionë euro.

Alternativa kryesore e drejtuesve të Milanit për të zevëndësuar Marco Giampaolon ishte Luciano Spalletti, por ai kërkonte 4-4.5 milionë euro në sezon, pagë që Milani nuk e përballon dot.

Të gjendur në këto kushte, drejtuesit e “Djallit” kanë arritur akordin me 53-vjeçarin, Pioli.

Edhe pse ende nuk është zyrtarizuar, tifozët e Milanit janë kundër trajnerit të ri dhe kanë filluar fushatën në rrjetet sociale me hashtagun “#PioliOut”.

Por, pse milanistët kanë gjithë këtë pakënaqësi ndaj Piolit? Kur drejtonte Interin në vitin 2016, ai bëri një deklaratë të fortë pa menduar për pasojat që ajo do të kishte vite më vonë.

“E gjithë familja ime është me Interin. Karriera si trajner më ka çuar në vende të ndryshme, por gjithmonë kam qenë dhe do të mbetem tifoz i Interit”, tha Pioli në atë kohë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Seria A

Atalanta e Gjimshitit bëri mrekullinë në Champions/ Tifozët i vënë “flakën” qytetit (video)

Publikuar

-

Mijëra tifozë të Atalantës kanë festuar deri në orët e para të mëngjesit të së enjtes. Kalimi në fazën e 1/16-ave të UEFA Champions League është historik për Bergamaskët, që kalojnë për herë të parë në këtë fazë të kompeticionit më të rëndësishëm për klube në Europë. Atalanta i kishte humbur tre ndeshjet e para […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Interi u eliminua nga Championsi/ Buffon befason me deklaratën për rivalin historik

Publikuar

-

Pavarësisht rivalitetit në Serie A, kur bëhet fjalë për Kupat e Europës, të gjithë italianët lënë pas mëritë dhe mbështesin ekipet e vendit të tyre. Rast i tillë është edhe ai i Gianluigi Buffon, i cili ka shprehur keqardhjen e tij për eliminimin e Interit nga Championsi. “Më vjen shumë keq për eliminimin e Interit, […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Të gjithë prisnin largimin e tij/ Problematiku i Milanit: Nuk iki

Publikuar

-

Është folur shumë gjatë muajve të fundit për të ardhmen e Franck Kessie. Mediat italiane e shikojnë larg Milanit mesfushorin nga Bregu i Fildishtë, por vetë futbollisti në një intervistë për SportMediaset ka përgënjeshtruar gjithçka flitet lidhur me një largim të tijin nga kuqezinjtë. “Nëse do të kisha dëshirë të largohesha do ta kisha bërë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Ronaldo ka një dëshirë, ja cilin ekip do në finalen e Championsit

Publikuar

-

Sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo, është shprehur do t’i pëlqente të luante kundër ish-klubit, Real Madridit, në finalen e Ligës së Kampionëve. Të dy klubet janë të kualifikuar dhe mund të përballen në 1/16 por ylli portugez ka ambicie këtë zezon dhe pretendon se do të mbërrijë deri në finalen e Championsit. “Real Madridi është […]

LEXO TE PLOTE