Connect with Us

Tronditet Reali/ Pas Bale, edhe fantazisti i ekipit projekton largimin

La Liga

Tronditet Reali/ Pas Bale, edhe fantazisti i ekipit projekton largimin

Publikuar

-

Gareth Bale dhe Isco do të largohen nga Reali në merkaton e janarit, ose në atë të verës 2020. Dy yjet e Realit kanë qenë shumë të përfolur edhe në merkaton e verës së fundit, por vendosën të qëndronin në Madrid. Por, mesa duket të dy janë bërë pishmanë, duke parë minutat e pakta që Zidane ju jep në fushën e lojës.

Sipas “El Chiringuito”, fantazisti Isco kërkon të largohet që në janar. Ai ka vënë në dijeni edhe drejtuesit e klubit. Po sipas medias në fjalë, edhe largimi i Bale në merkaton e ardhshme është i sigurt. Uellsiani është lodhur me mosbesimin e treguar nga Zidane, edhe pse sa herë është hedhur në fushën e lojës ka qenë protagonist me golat ose asistet e tij.

Si për Iscon, ashtu edhe për Bale, e ardhmja pritet të jetë në Premier League. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: