Connect with Us

U votua si mbrojtësi i dytë më i keq në botë/ Reagon ashpër futbollisti shqiptar

Premier Liga

U votua si mbrojtësi i dytë më i keq në botë/ Reagon ashpër futbollisti shqiptar

Publikuar

-

Në një sondazh online nga “Marca” ku morën pjesë mbi 150 mijë votues, Shkodran Mustafi u votua si mbrojtësi i dytë më i keq në botë me 35% të votave. Vendi i parë mbahet nga Phil Jones i Man. United.

I pyetur për këtë sondazh, nëse është vërtet mbrojtësi i dytë më i keq në botë, futbollisti më origjinë shqiptare për “Spiegel” ka thënë: “Jo, nuk mendoj ashtu. Do të dëshiroja të shihja si do të ishte rezultati me trajnerët më të mirë europianë që votonin. Kohët e fundit kam bërë disa gabime dhe ato kanë krijuar një problem të cilin nuk e kisha përjetuar asnjëherë më parë.

Mund t’i toleroj kritikat, por janë bërë irracionale dhe më kanë kthyer në një shënjestër. Ka arritur deri në atë pikë sa shumë njerëz më fajësojnë për humbje edhe në ndeshjet ku unë nuk kam luajtur fare”. /CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Premier Liga

Historia e pazakontë e sulmuesit që po trondit Anglinë, u bë baba që në moshën 14-vjeçare

Publikuar

-

Wesley Moraes Ferreira da Silva. Kuptohet, kemi të bëjmë me një brazilian. Futbollist dhe ashtu siç imagjinohet, sulmues. Historia e jetës së tij është e pabesueshme. Mund ta kishte lënë futbollin, por ajo çka kaluar në jetë e ka motivuar 22-vjeçarin të luftojë shumë për atë që do dhe sot i gëzohet gjithçkaje ka arritur. […]

LEXO TE PLOTE
" "

Premier Liga

Akuza të rënda ndaj trajnerit legjendar/ Fiksoi ndeshjen me Juven për një orë Rolex

Publikuar

-

Ish-trajneri i Manchester United, Sir Alex Ferguson, akuzohet se ka trukuar një ndeshje në Champions League falë bashkëpunimit me një menaxher futbolli, i cili si shpërblim i dhuroi atij një orë Rolex me vlerë 30 000 paundë. Gjithçka u zbulua gjatë një procesi gjyqësor në “Southward Crown Court”, ku agjenti i italian, Giuseppe Pagliara, po […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Pogba kapet mat me trajnerin e njohur/ Ky do të jetë klubi i ri?

Publikuar

-

Nëse Zidane nuk arriti dot ta transferonte patriotin e tij gjatë verës së fundit, mund ta bëjë këtë gjë në merkaton e janarit apo të verës së ardhshme. Një foto e dy francezëve e publikuar nga “Daily Mirror”, ku ata shihen duke biseduar në Dubai ka shtuar akoma edhe më shumë spekulimet se Reali do […]

LEXO TE PLOTE