Connect with Us

4 gola në Dortmund/ Gjermania dhe Argjentina dhurojnë spektakël, ja rezultati final

Sport

4 gola në Dortmund/ Gjermania dhe Argjentina dhurojnë spektakël, ja rezultati final

Publikuar

-

Gjermania dhe Argjentina u përballën në një miqësore luksi të luajtur sot në “Signal Iduna Park” në Dortmund. Edhe pse miqësore ishe vërtet një ndeshje e bukur dhe argëtuese. Takimi u mbyll në shifrat 2-2.

Gjermanët shënuan dy gola të shpejtë brenda 6 minutave. Në minutën e 15′ ishte Serge Gnabry që zhbllokoi takimin, pasi u tregua shumë i zoti brenda zonës së rreptësisë dhe dërgoi topin në rrjetë.

https://www.youtube.com/watch?v=xIspERs5ae8

Ylli i Bayernit ishte protagonist edhe në golin e dytë, ku shërbeu për 20-vjeçarin Kai Havertz.

https://www.youtube.com/watch?v=iEZJ1SaZ92E

Pjesa e parë u mbyll me këtë rezultat. Argjentinasit rihapën takimin me golin e shënuar me kokë nga Lucas Alario në minutën e 66′. Sulmuesi i Leverkusen kishte vetëm 4 minuta në fushën e lojës, pasi zëvendësoi Dybalan dhe gjeti direkt rrjetën pas krosimit perfekt nga Acuna.

https://twitter.com/i/status/1182028328427020292

Pesë minuta para fundit, Argjentina barazoi rezultatin me golin e Lucas Ocampos. /CNA.al

https://twitter.com/i/status/1182031328117743619

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Sport

Champions: Kualifikim dramatik për Lyonin, Zenit nuk iu beson dot syve

Publikuar

-

Dy ndeshjet e fundit të Grupit G kanë dhuruar shumë emocione sot. Në Francë, Lyoni barazoi 2-2 ndaj Leipzig dhe arriti kualifikimin dramatik për në fazën tjetër vetëm në minutat e fundit. Gjermanët shënuan dy herë nga pika e bardhë e penalltisë në pjesën e parë me Forsberg 9′ dhe Werner 33′. Në pjesën e […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Champions: Interi mbetet me “gisht në gojë”, kualifikohet Dortmundi falë dhuratës së Barcelonës

Publikuar

-

Për të dytin vit rresht, Interi nuk arrin dot të kalojë fazën e grupeve në Champions League. Zikaltërve iu duhej me patjetër fitorja sot ndaj Barcelonës, për të prerë biletën. Edhe pse katalanasit vinin sot me shumë mungesa dhe vetëm me Antoine Griezmann ( më pas në vendin e tij u fut Suarez) nga formacioni […]

LEXO TE PLOTE
" "

Premier Liga

Champions League: Eliminohet gjysmëfinalisti i sezonit të kaluar, kualifkohet Chelsea

Publikuar

-

Gjysmëfinalisti i sezonit të kaluar, Ajax, nuk ka arritur dot të kualikfohet për në fazën tjetër të Champions League. Edhe pse kanë kryesuar renditjen në grupin H për pesë javë, holandezët u mundën sot 0-1 nga Valencia dhe përfundimisht renditen të tretët në grup. Në “Johan Cruijff Arena” në Amsterdam, Valencia fitoi 0-1 falë goldit […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Mema drejt rikthimit?/ Halili: Lajm kot, tani jam me Klodian Duron, ja kush do e drejtojë Tiranën

Publikuar

-

Nga

Klubi i Tiranës është duke u përgatitur për derbin e të premtes ndaj Partizanit në “Air Albania”. Bardheblutë shkojnë në një nga sfidat më të rëndësishme të tyre, jo të qetë dhe me probleme të brendshme. Pas humbjes me Kukësin dhe analizës së ndeshjes, trajneri Ahmataj nuk u paraqit në stërvitje me grupin, duke shkaktur […]

LEXO TE PLOTE