Connect with Us

E kërkojnë gjithë klubet e mëdha/ Ribery çudit tifozët: Te Bayerni nuk do të kishte vend për të

BundesLiga

E kërkojnë gjithë klubet e mëdha/ Ribery çudit tifozët: Te Bayerni nuk do të kishte vend për të

Publikuar

-

19-vjeçari i Borussia Dortmund, Jadon Sancho, është një nga talentet më premtues në botën e futbollit dhe ka ngjallur interesimin e shumë klubeve të mëdha.

Një ndër klubet që përflitet se mund të transferojë anglezin është dhe Bayern Munich. Por, Franck Ribery, legjendë e bavarezëve, që u largua këtë verë pas 12 vitesh, mendon se për Sanchon nuk do të kishte vend te Bayerni.

“Sancho është një lojtar i mirë, por Bayern ka mjaftueshëm lojtarë në atë pozicion. Janë Muller, Gnabry, Perisic, Coman, Coutinho dhe Lewandowski. Ka shumë konkurrencë. Shpresoj që Sancho të vazhdojë me formën e mirë qw ka treguar në sezonin e fundit, por për të nuk do të kishte vend te skuadra e Bayern”, u shpreh francezi. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

BundesLiga

Champions: Interi mbetet me “gisht në gojë”, kualifikohet Dortmundi falë dhuratës së Barcelonës

Publikuar

-

Për të dytin vit rresht, Interi nuk arrin dot të kalojë fazën e grupeve në Champions League. Zikaltërve iu duhej me patjetër fitorja sot ndaj Barcelonës, për të prerë biletën. Edhe pse katalanasit vinin sot me shumë mungesa dhe vetëm me Antoine Griezmann ( më pas në vendin e tij u fut Suarez) nga formacioni […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Video: Portieri i Dortmundit bën pritjen e rrallë në Champions League

Publikuar

-

Dortmundi është duke fituar në këto momente 2-1 ndaj Slavia Prague në “Signal Iduna Park”. Verdhezinjtë po bëjnë një ndeshje të madhe, edhe pse shpresat e tyre për kualifikim varen nga ndeshja tjetër që po luhet në “San Siro” mes Interit dhe Barcelonës. Rezultati i takimit mund të ishte ndryshe tani, nëse portieri i Dortmundit, […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Champions: Dortmundi gjen golin e avantazhit, Interi në presion të madh

Publikuar

-

Dortmundi ka gjetur golin e avantazhit ndaj Slavia Prague. Për verdhezinjtë shënoi Julian Brandt në minutën e 60′, pas asistit të Jadon Sancho. Festë e madhe në “Signal Iduna Park”. Në “San Siro” vazhdon rezultati 1-1 mes Interit dhe Barcelonës. Me rezultatin aktual, Dortmundi renditet i dyti, Interi i treti. /CNA.al

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Champions League: Dortmundi në avantazh, Interi në presion

Publikuar

-

Dortmundi ka kaluar në avantazh në “Signal Iduna Park” ndaj Slavia Prague. Në minutën e 10′ ishte Jadon Sancho që dërgoi topin në rrjetë pas asistit të reus, duke çuar peshë verdhezinjtë. Në “San Siro”, Interi dhe Barcelona janë ende në barazim 0-0. Me rezultatin aktual, Dortmundi është në vend të dytë, Interi i treti. […]

LEXO TE PLOTE