Connect with Us

E mbani mend Ali Sowe? Ja ku po shkëlqen sot ish-sulmuesi i Skënderbeut

Sport

E mbani mend Ali Sowe? Ja ku po shkëlqen sot ish-sulmuesi i Skënderbeut

Publikuar

-

Një nga sulmuesit me të mire qe kan veshur fanellën e Skënderbeut, është padyshim 25 vjeçari nga Gambia, Ali Soue.

Afrikani u aktivizua për një sezon (2017-2018) në Korçë, i huazuar nga ekipi italian, Kievo Verona.

Në 33 ndeshje në të gjitha kompeticionet (Katagoria Superiore, Kupa e Shqipërisë, Europa League) realizoj 21 gola.

Lojtari që u fut thell në zemrat e tifozerisë korçare, pas largimit nga bardhekuqtë e Korçës u transferua te bardhekuqtë e Sofias, te ÇSKA Sofia, në kampionatin bullgar.

Deri tani me ekipin e ÇSKA-s ka “festuar” shijen e golit, 16 her në 29 takime.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kombëtare

Olainkën nuk e donte, Kombëtarja shqiptare natyralizon dy brazilianë

Publikuar

-

Nga

Për Piter Olainkën nuk ka vend në Kombëtaren shqiptare, ndonëse bëhet fjalë për një sulmues të nivelit të lartë, e që e nisi rrugëtimin e tij në futbollin profesionist nga Shqipëria, me skuadrat e  Bylisit dhe Skënderbeut. Në Shqipërie dhe pse nigeriani kishte dëshirë që të luante për fanellën kuqezi ja mbyllën dyert, ndërsa duket […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Fiton PSG/ Di Maria, Mbappe dhe Icardi shënojnë 4 gola dhe dhurojnë spektakël

Publikuar

-

PSG ka fituar 1-4 në Nice në ndeshjen e javës së 10 për Ligue 1. Fillimisht ishte Di Maria që shënoi dy gola për 5 minuta, 15′ dhe 20′. Njëri më i bukur se tjetri. Përveç finalizimit perfekt nga argjentinasi, edhe asistet e Icardit dhe Meunier ishin të një klasi të lartë. Di Maria has […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kombëtare

Tension Rusi-Kosovë, UEFA merr vendimin drastik

Publikuar

-

Nga

Nëpërmjet një komunikate zyrtare, UEFA ka njoftuar ditën e sotme, se Komisioni i Emergjencave, ka marrë vendimin për të shmangur ndeshjet mes Kosovës dhe Rusisë. Ekipet Kombëtare, por gjithashtu edhe ekipet e kampionateve, nuk do të lejohen të ndeshen mes tyre në çdo kompeticion të organizuar nga UEFA. “Duke marrë parasysh rreziqet e sigurisë në […]

LEXO TE PLOTE