Connect with Us

Gjermani-Argjentinë/ Ja formacionet zyrtare

Sport

Gjermani-Argjentinë/ Ja formacionet zyrtare

Publikuar

-

Gjermania dhe Argjentina do të përballen mes tyre në një miqësore luksi, që do të luhet në Dortmund, duke filluar nga ora 20:45.

Të dy trajnerët do të kenë mundësi të provojnë skema dhe lojtarë të rinj, që do t’ju shërbëjnë për ndeshjet kualifikuese.

Formacionet zyrtare janë si më poshtë:

Gjermania:

Argjentina: Marchesin; Foyth, Otamendi, Rojo, Tagliafico; Paredes, Pereyra, De Paul; Dybala, Correa, Lautaro Martinez

/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Seria A

Interi i pafat, e pëson në fund/ Tërbohet Conte

Publikuar

-

Është mbyllur takimi i Serie A mes Fiorentinës dhe Interit, i vlefshëm për javën e 16-të në Serie A. Kjo sfidë, u mbyll me rezultatin e barabartë, 1-1. Kjo sfidë ishte shumë e luftuar nga të dyja skuadrat dhe të dy portierët patën shumë punë. Zikaltërit e Antonio Contes kaluan të parët në avantazh shumë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

E kryer/ Asani largohet nga Partizani, kryen testet mjekësore tek ekipi i ri

Publikuar

-

Jasir Asani do të largohet nga Partizani, për të nisur një aventurë të re jashtë Shqipërisë. Lënia në stol nga Franko Lerda ishte tërësisht e pamerituar për një prej lojtarëve më të mirë tek të kuqtë. “Sport Ekspres” zbulon se janë kryer edhe testet mjekësore në ekipin e ri të Asanit, teksa janë mbyllur para […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Video e ditës: Muriqi nervozohet me kapitenin e tij dhe i hedh…

Publikuar

-

Në Turqi asnjëherë nuk mungojnë ndeshjet e tensionit, me kartona të kuq dhe shumë gola. Kjo erdhi këtë herë nga Fenerbaçe në humbjen me rezultatin 3-1 ndaj Sivasporit. Një disfatë që e largon shumë këtë ekip nga misioni që kishte fillimisht, për të fituar titullin në Turqi. Dy kartona të kuq janë marrë në minutat […]

LEXO TE PLOTE