Connect with Us

Gjermani-Argjentinë, “rikthehet” finalja e Botërorit 2014/ Ja formacionet e mundshme

Sport

Gjermani-Argjentinë, “rikthehet” finalja e Botërorit 2014/ Ja formacionet e mundshme

Publikuar

-

Gjermania dhe Argjentina do të përballen në një miqësore mes tyre sot në mbrëmje në Dortmund. Dy ekipet që diskutuan finalen e madhe të Botërorit në vitin 2014, që u fitua nga gjermanët, do të jenë sërish përballë, por këtë herë në një ndeshje miqësore, që më shumë ju vlen trajnerëve të dy ekipeve për të eksperimentuar me skemat e tyre.

Për Argjentinën do të mungojë Messi, ndërsa dyshja e sulmit do të jetë Dybala-Lautaro Martinez. Te Gjermania, portier titullar sot do të jetë Ter Stegen, ndërsa Neuer do të luajë të dielën nda Estonisë.

Ndeshja luhet në “Signal Iduna Park” dhe fillon në orën 20:45. Formacionet e mundshme për të dy ekipet janë si më poshtë. /CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kombëtare

Olainkën nuk e donte, Kombëtarja shqiptare natyralizon dy brazilianë

Publikuar

-

Nga

Për Piter Olainkën nuk ka vend në Kombëtaren shqiptare, ndonëse bëhet fjalë për një sulmues të nivelit të lartë, e që e nisi rrugëtimin e tij në futbollin profesionist nga Shqipëria, me skuadrat e  Bylisit dhe Skënderbeut. Në Shqipërie dhe pse nigeriani kishte dëshirë që të luante për fanellën kuqezi ja mbyllën dyert, ndërsa duket […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Fiton PSG/ Di Maria, Mbappe dhe Icardi shënojnë 4 gola dhe dhurojnë spektakël

Publikuar

-

PSG ka fituar 1-4 në Nice në ndeshjen e javës së 10 për Ligue 1. Fillimisht ishte Di Maria që shënoi dy gola për 5 minuta, 15′ dhe 20′. Njëri më i bukur se tjetri. Përveç finalizimit perfekt nga argjentinasi, edhe asistet e Icardit dhe Meunier ishin të një klasi të lartë. Di Maria has […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kombëtare

Tension Rusi-Kosovë, UEFA merr vendimin drastik

Publikuar

-

Nga

Nëpërmjet një komunikate zyrtare, UEFA ka njoftuar ditën e sotme, se Komisioni i Emergjencave, ka marrë vendimin për të shmangur ndeshjet mes Kosovës dhe Rusisë. Ekipet Kombëtare, por gjithashtu edhe ekipet e kampionateve, nuk do të lejohen të ndeshen mes tyre në çdo kompeticion të organizuar nga UEFA. “Duke marrë parasysh rreziqet e sigurisë në […]

LEXO TE PLOTE