Connect with Us

Gjermania dhuron spektakël ndaj Argjentinës/ 2 gola brenda 6 minutave

Sport

Gjermania dhuron spektakël ndaj Argjentinës/ 2 gola brenda 6 minutave

Publikuar

-

Gjermania është duke fituar 2-0 ndaj Argjentinës, në miqësoren që po luhet aktualisht në “Signal Iduna Park” në Dortmund.

Në minutën e 15′ ishte Serge Gnabry që zhbllokoi takimin, pasi mposhti 3 mbrojtës të argjentinës, 24-vjeçari dërgoi topin në rrjetën e Marchesin.

Pas 6 minutash, Gjermania shënoi golin e dytë me një aksion shumë të shpejtë të finalizuar me sukses nga talenti Kai Havertz. Asistin për këtë gol e dha Gnabry. /CNA.al

https://twitter.com/i/status/1182009244033388545

https://twitter.com/i/status/1182009466985865223

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Sport

“Tërmet” te Skënderbeu, lojtarët refuzojnë të dalin në stërvitje se nuk paguhen prej muajsh

Publikuar

-

Nga

Plas te Skënderbeu. Situata ka arritur kulmin dhe futbollistët duket se nuk kanë duruar më. Prej disa muajsh pa marrë kokër leku nga drejtuesit, ata sot kanë janë bërë të gjithë bashkë dhe nuk kanë pranuar të zbresin në stërvitje. Në orën 14:00, sikundër ishte lajmërimi për stërvitjen e radhës,  bardhekuqtë janë paraqitur në ambjentet […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Dhimbje dhe lot te tifozët/ Klubi historik bie nga kategoria

Publikuar

-

Dhimbje dhe lot. Është kjo panorama e fundit të takimit mes Cruzeiro dhe Palmeiras, me vendasit që bien për herë të parë në historinë 98-vjeçare në Kategorinë e Parë në vend. Humbja 2-0 solli një tragjedi në shkallët e stadiumit, me tifozë të Cruzeiro që e përjetuan rënien një kategori më poshtë si një dramë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Plas te Skënderbeu/ Nuk kanë marrë rrogat, lojtarët braktisin stërvitjen

Publikuar

-

Nga

Futbollistët e Skënderbeut bojkotuan seancën stërvitore të ditës së sotme në shënjë revolte për rrogat e pa marra, shkruan “Panorama Sport”. Bardhekuqtë shkuan në ambientet e stadiumit me shpresën se do të merrnin rrogat, por kjo gjë nuk ndodhi, teksa vendosët që të merrnin sërish çantat dhe të largoheshin duke bojkotuar stërvitjen. Futbollistët ia komunikuan […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Nuk ka dyshime/ Ja ku do të luhet derbi Partizani-Tirana

Publikuar

-

Nga

Është përcaktuar axhenda zyrtare, për sa i përket derbit të kryeqytetit mes Partizanit dhe Tiranës, ndeshje kjo e vlefshme për javën e 15-të në Kategorinë Superiore. Ndeshja do të luhet ditën e premte duke filluar nga ora 19:00, në stadiumin e ri Kombëtar “Air Albania”. Edhe dëshira e të dyja klubeve ishte që kjo ndeshje […]

LEXO TE PLOTE