Connect with Us

I bllokuan në doganë, çmenden serbët: Shqiptarët urrejnë gjithçka

Kombëtare

I bllokuan në doganë, çmenden serbët: Shqiptarët urrejnë gjithçka

Publikuar

-

Policia e Kosovës ka bllokuar në doganë skuadrën serbe të Crvena Zvezdës duke mos e lejuar të futet në tokën shqiptare. Ekipi nga Beogradi, pretendonte të luante në Mitrovicë përballë skuadrës së Trepçës, në kuadër të Kupës së Serbisë, por policia i ka kthyer andej nga erdhën.

Kjo sjellje e policisë shqiptare, ka irrituar edhe më shumë serbët duke e konsideruar një skandal këtë sjellje dhe duke nisur me hipotezat e tyre të çuditshme, ashtu siç bëjnë gjithmonë. Mediat serbe, raportojnë se shqiptarët kanë inat gjithçka që lidhet me Serbinë dhe madje edhe topat e futbollit, gjë e cila nuk ka nevojë për ndonjë zbulim të madh.

Ndërkohë, ata shprehen se forcat e ndërhyrjes së shpejtë ishin në pritje të një alarmi që mund të jepej nga dogana dhe të nisnin me arrestimet, por që realisht nuk ndodhi kjo. Serbia e konsideron një skandal politik, duke shtuar se sporti nuk duhet ngatërruar me politikën por në fakt, e thënë kjo nga serbët nuk ka shumë vlerë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

VIDEO/ Tronditet Lacio e Strakoshës, Napoli i bën gjëmën! Hysaj protagonist me penallti dhe karton të kuq

Publikuar

-

Nga

Napoli arrin të kualifikohet në fazën gjysmëfinale të Kupës së Italisë duke eliminuar favoritët e Lacios me rezultatin 1-0. 1579640229_844 Trajneri i “të kaltërve” Xhenaro Gatuzo siguron rezultatin e parë të rëndësishëm me ekipin napolitan duke arritur të shkurorëzojë fituesit e Kupës së Italisë nga ky kompeticion. Një gol spektakolar i Lorenco Insinjes në minutën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Karton të kuq pas vetëm 19 minutash, Hysaj e katranos ndaj Lacios

Publikuar

-

Nga

Eshte duke u luajtur ne keto momente sfida mes Napolit dhe Lacios e vlefshne per Kupen e Italise. Nje mbremje jo fort e kendshme per shkodrani Elsi Hysaj Kapiteni i Shqipërisë u penalizua me 2 kartona të verdhë dhe u detyrua të linte ndeshjen në minutën e 19′. Napoli e mbylli pjesen e pare ne […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

E bujshme/ Talenti i Shpresave transferohet te klubi më i vjetër i Spanjës

Publikuar

-

Nga

Kleandro Lleshi bën lëvizjen e radhës në karrierën e tij, duke zbritur në kategori, në të tretën në Spanjë, por duke tentuar që të gjejë atje hapësirat që i munguan në La Liga 2. Futbollisti kryeqytetas që është pjesë e përfaqësues U21, ka nënshkruar sot me skuadrën e Rekreativo Huelva, klubin më të vjetër të […]

LEXO TE PLOTE