Connect with Us

Idrizi gjen zgjidhjen ideale: Ja me se do i bëj pagesat te Flamurtari

Sport

Idrizi gjen zgjidhjen ideale: Ja me se do i bëj pagesat te Flamurtari

Publikuar

-

Sinan Idrizi po bënë të gjitha përpjekjet për të zgjidhur çështjen financiare. Në një prononcim të dhënë për “Panorama Sport”, administratori i Flamurtarit tregon rrugën që do të ndiqet për t’i dhënë fund kësaj historie.

“Po bëj marrëveshje shtesë dhe kam njoftuar edhe UEFA-n për të kryer pagesat me kontot private, plus edhe kompanitë. Sipas ligjit të sportit, mund të përdorim edhe kompanitë që janë pjesë e dy kompanive tona. Këshilli Bashkiak besoj nuk do të na pengojë, pasi janë para për qytetin.

Veç ‘TRK’ dhe ‘AtlasJet’, do të shtojmë edhe dy kompani të tjera që do të financojnë. Derisa të dalë ligji, unë do të operoj me nënkompanitë. Detyrimet e para do të jepen për ekipin e sivjetshëm, por do të likuidohen patjetër edhe lojtarët dhe stafi aktual”, shprehet Idrizi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Sport

Europa League: Ngec Roma, fiton Man. United/ Ja rezultatet e plota

Publikuar

-

Pas një pjese të parë të dobët e për t’u harruar, Manchester United është zgjuar në pjesën e dytë ndaj AZ Alkmaar duke shënuar plot katër gola në fitoren 4-0 në Old Trafford. Mason Greenwood ka qenë heroi i djajve me dy golat e shënuar, 18-vjeçari ka treguar edhe njëherë se është një lojtar me […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

I trembi të gjithë/ Bayern tregon se kur do të rikthehet në fushë lojtari prej “qelqi”

Publikuar

-

Kingsley Coman i shqetësoi të gjithë mbrëmë kur la fushën e lojës me lot në sy ndaj Tottenhamit. Fillimisht u dysua se kishte këputur ligamentin e gjurit, gjë që do të ishte dëmtim i përsëritur për të dhe ndoshta do të sillte fundin e karrierës para kohe. Por, dëmtimi francezi nuk është aq i rëndë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Europa League: 45 minutat e para të ndeshjeve të fundit/ Rezultatet e plota

Publikuar

-

Janë mbyllur 45 minutat e para të ndeshjeve të fundit për këtë raund në grupet e Europa League. Roma është duke fituar 2-1 ndaj austriakëve të Wolfsberger, në ndeshjen tjetër të këtij grupi Gladbach po barazon 1-1 ndaj turqve të Basakhesir. Ndeshje spektakolare në Portugali, ku Porto po fiton 3-2 ndaj Feyenord. Rezultatet e plota […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Ronaldo, Messi? Jo, jo/ Ja cili është zgjedhur lojtari më i mirë deri tani në Champions League

Publikuar

-

Robert Lewandowski është zgjedhur nga UEFA si lojtari më i mirë i fazës së grupeve në Champions League. polaku është në super formë këtë sezon, ku në 6 ndeshje në grup ka shënuar 10 gola dhe tre herë është zgjedhur lojtari më i mirë i ndeshjes. Leëa është vlerësuar me notën 9.15. Në vend të […]

LEXO TE PLOTE