Connect with Us

Juve dhe Man. United bëjnë gati shkëmbimin e bujshëm/ Dy për një

Premier Liga

Juve dhe Man. United bëjnë gati shkëmbimin e bujshëm/ Dy për një

Publikuar

-

“Tuttosport” ka publikuar sot një lajm të bujshëm ku thuhet se Juventus dhe Man. United po punojnë për një shkëmbim të madh mes tyre. Juventusi është i mbipopulluar dhe disa lojtarë janë të pakënaqur me minutat e pakta që kanë në dispozicion, ose edhe mos grumbullimin fare me ekipin, siç është rasti i Mario Mandzukic.

Përveç kroatit, edhe Emre Can është i pakënaqur me situatën e tij te Juventusi dhe iu ka kërkuar drejtuesve të largohet në janar. Mesfushori i Gjermanisë u la jashtë listë së Champions League nga Sarri.

Në anën tjetër, Paul Pogba duket se nuk ka më dëshirë të luajë për “Djajtë e Kuq”, ose është i dëmtuar, ose nxjerr justifikme të tjera. Francezi u përfol gjatë gjithë verës për një largim të mundshëm, por United refuzoi ofertën e Realit dhe klubeve të tjera të interesuara për të.

Të gjendur në këto kushte, dy gjigantët e Europës po mendojnë të bëjnë një shkëmbim të bujshëm, ku të gjitha palët të mbeten të kënaqura. Manduzkic dhe Emre Cane do të shkojnë te Manchester, Paul Pogba do të rikthehet te Juventusi.

Duket e vështirë që Man. United të pranojë këtë propozim duke parë vlerat e lojtarëve në treg, por nuk përjashohet mundësia që Juventusi të përfshijë edhe ndonjë lojtar tjetër në këtë operacion, ose të paguajë edhe një shumë të hollash në miliona euro për të rrisjellë në Torino kampionin e Botës. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Premier Liga

Guardiola bën gati valixhet/ Man. City piketon trajnerin e ri, një emër i madh

Publikuar

-

Në sezonin e tij të 4 në krye të Manchester Cityt, ecuria e Pep Guardiolës ka qenë disi e komplikuar. Distanca nga Liverpooli kryesues është plot 14 pikë, ndërkohë që misioni për të mbrojtur titullin kampion në Premier League duket i vështirë, ndërsa vazhdon të jetë objektiv suksesi në Champions League, por sigurisht edhe të […]

LEXO TE PLOTE
" "

Premier Liga

Po afron merkato e janarit/ Guardiola merr vendimin e prerë

Publikuar

-

Man. City nuk po kalon aspak momente të mira këtë sezon, shpresat për titull janë shumë të pakta duke parë diferencën prej 14 piëksh nga Liverpooli i vendit të parë. Shumë tifozë prisnin që Guardiola të bënte namin në merkaton e janarit, por në fakt nuk do të ndodhë kështu. Pavarësisht formës së dobët dhe […]

LEXO TE PLOTE
" "

Premier Liga

Ancelotti drejt Anglisë, por jo tek Arsenali

Publikuar

-

Të martën vonë në mbrëmje nënshkroi divorcin me Napolin, të premten ka nisur bisedimet me Everton. Carlo Ancelotti nuk humbet asnjë minutë kohë dhe është menjëherë pranë një tjetër stoli në karrierë. Po përflitet shumë për një marrëveshje me Arsenalin madje avokatët e teknikut kanë kontaktuar me drejtuesit e topçinjve , megjithatë sipas raportimeve të […]

LEXO TE PLOTE
" "

Premier Liga

Zyrtare: Klopp firmos me Liverpoolin deri në vitin 2024

Publikuar

-

Jurgen Klopp ka zgjatur “martesën” me Liverpoolin deri në vitin 2024. Ka qenë vetë klubi i Liverpoolit që ka publikuar një video në rrjetet sociale ku njofton zgjatjen e bashkëpunimit me trajnerin gjerman. “Kur shoh zhvillimin e klubit, e ndjej se me kontributin tim mund të rritet akoma edhe më shumë. Kur kam ardhur më […]

LEXO TE PLOTE