Connect with Us

Man. United gjen trajnern e ri/ Është vetëm 32 vjeç

Premier Liga

Man. United gjen trajnern e ri/ Është vetëm 32 vjeç

Publikuar

-

Man. United nuk e ka nisur aspak mirë këtë sezon duke u renditur në vendin e 12, pas 8 javëve në Premier League. Përgjegjësia kryesore për formën e dobët të “Djajve të Kuq” bie mbi trajnerin Ole Gunnar Solskajer.

Norvegjezi rrezikon seriozisht stolin dhe në rast se nuk shkarkohet gjatë sezonit, largimi i tij në fund të sezonit është i sigurt.

Sipas “DailyMail”, drejtuesit e United kanë piketuar që tani kandidatin kryesor për të marrë drejtimin e klubit dhe ai është Julian Nagelsmann.

32-vjeçari gjerman, pas tre viteve të suksesesshme te Hoffenehim, këtë sezon ka marrë drejtimin e Leipzig dhe deri tani ka ecur mjaft mirë në Bundesligë. Pavarësisht moshës së re, Nagelsmann konsiderohet si një trajner reformues në futbollin modern për nga mënyra si punon.

Gjigantët e Anglisë shohin trajnerin e ri gjerman si njeriun që mund ta fusë klubin në rrugën e sukseseve, gjë që mungon që pas las largimit të trajneri legjendar, Sir Alex Ferguson. Të gjithë të tjerët që kanë ardhur pas Ferguson, edhe pse kanë qenë emra të mëdhenj si Louis van Gaal apo Jose Mourinho, nuk arritën të linin gjurmë tek ky ekip. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Premier Liga

Chelsea turpërohet në shtëpi, “Dhelprat” ulen me këmbë në tokë

Publikuar

-

Chelsea është mundur 0-1 ndaj Bournemouth në “Stamford Bridge” për javën e 17-të të Premier League. Një rezultat tepër zhgënjyes për djemtë e Lampard, që vinin nga një tjetër humbje një javë më parë 3-1 ndaj Everton. Goli i vetëm për miqtë u shënua 5 minuta para fundit nga Gosling. Surpriza e këtij sezoni, Leicester, […]

LEXO TE PLOTE
" "

Premier Liga

Liverpooli fitoi 2-0, ja me çfarë note u vlerësua Shaqiri

Publikuar

-

Liverpooli fitoi 2-0 ndaj Watford për javën e 17-të të Premier League. Xherdan Shaqiri e nisi këtë takim nga minuta e parë dhe luajti për 70 minuta, kur u zëvendësua nga Alex Oxlade-Chamberlain. Në vlerësimin e dhënë pas ndeshjes nga ‘Who Scored’, Shaqiri është vlerësuar me notën 6.4. Më i miri i këtij takimi ishte […]

LEXO TE PLOTE
" "

Premier Liga

Liverpool fiton dhe marshon drejt titullit/ Video: Salah tallet me portierin kundërshtar

Publikuar

-

Liverpooli ka mposhtur Watfordin 2-0 në “Anfield” për javën e 17-të të Premier League. Lojtari i ndeshjes ishte padyshim Mohamed Salah me dy golat e tij. I pari në minutën e 38′ pas një kundërsulmi fantastik dhe i dyti me finte në fund të ndeshjes. Pas kësaj fitoreje, djemtë e Klopp rrisin akoma edhe më […]

LEXO TE PLOTE
" "

Premier Liga

Liverpooli është super/ Shihni se nga çfarë aksioni vjen goli i Salah (video)

Publikuar

-

Liverpooli e mbyll në avatazh 1-0 pjesën e parë ndaj Watford në “Anfield”, për javën e 17-të të Premier League. Të kuqtë gjetën rrjetën pas një kundërsulmi model. Firmino largon topin në mënyrë fantastike, më pas Mane pason te Salah, egjiptiani tregon vlerat e tij dhe dërgon topin në rrjetë. /CNA.al Insane finish from Mohamed […]

LEXO TE PLOTE