Connect with Us

Messi zbulon frikën e madhe të verës/ Mendova se ai do të shkonte te Reali

La Liga

Messi zbulon frikën e madhe të verës/ Mendova se ai do të shkonte te Reali

Publikuar

-

Leo Messi e pranon, në verë ka menduar seriozisht se nëse Neymar nuk do të vinte te Barcelona, atëherë do të shkonte te Real Madridi. Deri në ditën e fundit të merkatos më 2 shtator, braziliani është përfolur shumë për largimin nga Parisi dhe transferimin në La Liga, por në fund qëndrojë në Ligue 1, të paktën për këtë sezon.

“Sinqerisht, gjatë merkatos së verës kam menduar se nëse Neymar nuk do të vinte te ne, me siguri që do të shkonte te Reali. Ai me të vërtetë donte të largohej nga PSG dhe e ka pranuar vetë publikisht. Unë mendova se Florentino Perez dhe Real Madridi do të bënin gjithçka për të nënshkruar me të” tha Messi në një intervistë për RAC1, që do të transmetohet e plotë gjatë ditës së sotme. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

BundesLiga

Refuzon rinovimin me Bayernin, ylli i madh pret telefonatën e Barcelonës

Publikuar

-

Thiago Alcantara dëshiron të rikthehet në Spanjë. Mesfushori i Bayernit të Mynihut u largua në vitin 2013 nga radhët e Barcelonës për t’u transferuar tek klubi gjerman. Paraqitjet e tij kanë qenë pozitive, duke fituar plot 6 herë titullin kampion në Bundesligë. Me sa duket, Alcantara tashmë kërkon t’i japë lamtumirën Bayernit dhe kërkon të […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Pas eliminimit nga Champions, Barça i bën gjëmën e radhës Interit

Publikuar

-

Lautoro Martinez është duke zhvilluar një sezon spektakolar me fanellën e Interit. Sulmuesi argjentinas arriti të bënte një paraqitje pozitive në aspektin personal kundër Barcelonës edhe pse ekipi i tij u eliminua nga Cahmpion Laegue. Drejtuesit katalanas të cilët nuk e kanë fshehur asnjëherë adhurimin për 22-vjeçarin. Sipas mediave spanjolle Barcelona është e gatshme të […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

I shënoi Interit/ Djaloshi i artë i Barcelonës vendos rekord historik

Publikuar

-

Ansu Fati ka qenë zbulimi më i madh i Barcelonës këtë sezon dhe jo vetëm. 17-vjeçari i dha fitoren mbrëmë katalanasve me golin e tij 1-2 në tranfertë ndaj Interit. 17-vjeçari hyri në vend të Carles Perez në minutën e 84′ dhe shënoi golin e fitores tre minuta më vonë. Ai bëhet golashënuesi më i […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Mori vesh se ish-ekipi i tij u eliminua/ Reagimi i yllit të Barcelonës po bën xhiron e botës

Publikuar

-

Barcelona fitoi mbrëmë 1-2 në “San Siro” ndaj Interit, duke i nxjerrë jashtë Championsit këta të fundit. Të gjithë futbollistët e Barcelonës ishin të lumtur në fund të ndeshjes, me përjashtim të Frenkie De Jong. Holandezi u trishtua pa masë kur kuptoi në fund se ish-ekipi i tij Ajax, ka mbetur jashtë Championsit, pas humbjes […]

LEXO TE PLOTE