Connect with Us

Mourinho tregon futbollistin më të mirë që ka parë ndonjëherë/ Nuk është as Messi, as Ronaldo

Sport

Mourinho tregon futbollistin më të mirë që ka parë ndonjëherë/ Nuk është as Messi, as Ronaldo

Publikuar

-

Jose Mourinho nuk ka dyshime, braziliani Ronaldo, apo siç njihet ndryshe si Fenomeni, është lojtari më i mirë që trajneri portugez ka parë ndonjëherë.

Mourinho nuk i kursen lëvdatat për Messin dhe Ronaldon, por Fenomeni për të mbetet në një nivel tjetër.

“Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi kanë pasur karrierë më të gjatë, kanë qëndruar në krye çdo ditë për 15 vjet, por nëse flasim për talent dhe aftësi, askush nuk e tejkalon Ronaldo brazilianin”.

“Kur isha në Barcelonë kuptova se ai ishte lojtari më i mirë që është parë ndonjëherë në fushë. Lëndimet vranë një karrierë që mund të ishte edhe më e pabesueshme, por talenti që kishte ky djalë ishte diçka e jashtëzakonshme”, u shpreh “Special One”. CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Talenti shqiptar që vlente 50 milionë euro i befason të gjithë, nuk do ta besoni ku është transferuar

Publikuar

-

Nga

Dionis Avdiaj ndryshon sërish skuadër. Sulmuesi shqiptar pasi mbylli aventurën e tij me Trabzanspori tashmë ka firmosur me Hearts. në Premier Leaguen skoceze. Zyrtarzimi është bërë nga vetë klubi në faqen zyrtare ku njofton për arritjen e marrëveshjes si dhe prezantimin e tij. “Mister 50-milionshi”, tashmë do të nis aventurën e tij të re dhe […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Tjetër lëvizje drejt Spanjës mesfushori i Shpresave arrin akordin me …

Publikuar

-

Nga

Përsëri ndryshime mes futbollistëve shqiptarë të cilët janë pjesë e skuadrave spanjolle. Duket se përveç Manajt që pritet të zyrtarizohet te Barcelona B, apo Bares që duket gjithnjë e më afër Getafes, edhe Kleandro Lleshi, mesfushori i përfaqësues Shpresa, është drejt ndryshimit të ekipit gjatë janarit. Mediat spanjolle kanë bërë të ditur se futbollisti shqiptar […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Vizitat mjekësore, Barcelona merr vendimin per Rei Manajn

Publikuar

-

Nga

Pritja e gjatë sulmuesit të Shqipërisë Rei Manaj për t’u zyrtarizuar si futbollisti më i ri i Barcelonës B mori fund sot. 22-vjeçari kreu testet mjekësore në ambjentet e klubit katalanas dhe nga dita e sotme do të jetë nën urdhrat e trajnerit Fransisko Garsia Pimienta. Futbollisti kuqezi u mirëprit te të rinjtë e Barcelonës […]

LEXO TE PLOTE